Notowania

inpost
24.02.2017 20:33

InPost i Integer wycofają się z giełdy. Jest wezwanie na akcje

Fundusz Advent International ma zamiar kupić 100 proc. akcji Integer.pl S.A. oraz InPost S.A. w celu wycofania całej grupy z giełdy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(InPost)

Rafał Brzoska, założyciel Integera wystosował w piątek list do klientów firmy, w którym poinformował o podpisaniu umowy inwestycyjnej z funduszem Advent International. Fundusz ma zamiar kupić 100 proc. akcji Integer.pl S.A. oraz InPost S.A. w celu wycofania całej grupy z giełdy. W ślad za tym zostało ogłoszone wezwanie do sprzedaży akcji obu spółek.

Zgodnie z zawartą umową Rafał Brzoska zostanie udziałowcem spółki przez cały okres inwestycji Adventu. "Będę także nadal piastował funkcję prezesa zarządu" - napisał Brzoska w liście opublikowanym na stronie spółki.

Inwestor, który jest jednym z największych i najbardziej doświadczonych globalnych funduszy private equity (działa na rynku polskim od ponad 20 lat), ma dokonać znaczących inwestycji kapitałowych. To z kolei ma zapewnić Integerowi dalszy intensywny rozwój

Integer.pl stworzył i rozwinął wiodącą firmę usług kurierskich, która jest operatorem największej sieci Paczkomatów.

Fundusz Advent International specjalizuje się w inwestowaniu w spółki o ugruntowanej pozycji na rynku. Dąży do podnoszenia wartości firm i osiąganych przez nie wyników finansowych.

"Advent wnosi do Grupy Integer nie tylko doświadczenie, ale zobowiązał się także do przeznaczenia około 500 milionów złotych na wsparcie kapitałowe, które posłuży rozszerzeniu naszej działalności" - napisał Brzoska.

"Advent zdecydowany jest pomóc nam w kontynuowaniu rozwoju naszej działalności zarówno jeśli chodzi o zakres oferowanych usług, jak i ich zasięg geograficzny, chcemy bowiem rosnąć na rynkach zagranicznych. Zamierzamy nadal inwestować znaczące środki w innowacyjne rozwiązania, które zapewnią Waszym klientom dostęp do Paczkomatów oraz usług usprawniających dostawy paczek e-commerce, jak i do innych nowoczesnych rozwiązań logistycznych" - wyjaśnił prezes Integer.pl.

Wezwanie na akcje

W wezwaniu na akcje Integera fundusz chce kupić 5.435.833 akcji spółki stanowiących 70,01 proc. kapitału zakładowego. Reszta akcji Integera należy do Rafała Brzoski. Zapisy będą przyjmowane od 16 marca do 19 kwietnia 2017 r.

Równolegle przebiegać będzie wezwanie na akcje InPostu. Fundusz i Brzoska wezwali do sprzedaży 11.558.000 akcji, czyli 100 proc. kapitału zakładowego spółki. W tym przypadku zapisy potrwają od 16 marca do 20 kwietnia.

Tagi: inpost, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-02-2017

JaNiezły biznes sprzedał akcje po 25 a teraz chce skupić po 9.50 zarobił miliony a teraz za drobne chce odzyskać firmę, Zwykły przekręt Oszust z … Czytaj całość

24-02-2017

oszukanyKolejny wałek panie Brzoska, a ludzie nadal czekają na swoje wypłaty. Już minęło pół roku i nadal szanowny pan się nie poczuwa do obowiązku zapłacenia … Czytaj całość

25-02-2017

mmMOrawiecki niech powie ile zarabia na różnych przetasowaniach w bankach i informacjach jakie posiada????

Rozwiń komentarze (16)