Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
04.08.2016 12:25

InPost zaczął współpracę z Decathlonem w Wielkiej Brytanii

InPost rozpoczął współpracę z firmą handlową Decathlon w Wielkiej Brytanii. Celem współpracy jest zwiększenie wygody odbioru zakupów. To kolejna w ostatnich tygodniach umowa w Wielkiej Brytanii. Polska spółka chce przestać tracić na działalności w tym kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Integer.pl)

InPost rozpoczął współpracę z firmą handlową Decathlon w Wielkiej Brytanii. Celem współpracy jest zwiększenie wygody odbioru zakupów. To kolejna w ostatnich tygodniach umowa w Wielkiej Brytanii. Polska spółka robi wszystko, żeby przestać tracić na działalności w tym kraju.

Tydzień temu InPost poinformował o podpisaniu umowy z Holland & Barrett, jedną z największych w Wielkiej Brytanii sieci ze zdrową żywnością. W czwartek podał, że rozpoczyna współpracę z Decathlon.

"Decathlon, firma handlowa specjalizująca się w sprzęcie sportowym, ogłosiła uruchomienie nowej usługi dla klientów, dokonujących zakupów przez internet i mobilnie. W ten sposób firma odpowiada na zmiany w popycie, wywołane głównie przez rosnącą popularność dostaw w modelu 'Click and Collect'" - czytamy w komunikacie.

Usługa pozwoli klientom Decathlonu wskazać jako punkt odbioru zamówienia online jeden z ponad 1100 w pełni zautomatyzowanych paczkomatów InPost na terenie całego kraju. Usługa jest dostępna już od dzisiaj.

W lipcu Integer, właściciel InPost poinformował o rezygnacji z działalności na rynku przesyłek listowych w Polsce. Ma zamiar się skupić na perspektywicznych sektorach, w tym m.in. sieciach paczkomatów. Te chwilowo są rentowne tylko w Polsce.

Na rynku brytyjskim, gdzie zaangażowanie InPostu jest największe, w pierwszym kwartale strata wyniosła 3,9 mln zł, mimo że wielkość sieci paczkomatów jest zbliżona do polskiej.

- Misją naszej firmy jest upowszechnianie sportu poprzez oferowanie sprzętu sportowego po niskich cenach, w sposób wygodny dla klienta, zapewniając doradztwo i wysoką jakość obsługi - powiedział dyrektor działu omni-channel operations w Decathlon Chris Baggaley, cytowany w komunikacie. - Maszyny InPost odwołują się do tych samych wartości, zapewniając naszym klientom szybki, bezpieczny i prosty sposób odbioru zakupów w ponad nowych 1100 punktach. Paczkomaty(R) są w pełni automatyczne, przez co świetnie uzupełniają nasze tradycyjne kanały dystrybucji: dostawy domowe i własne punkty Click and Collect - dodał.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Tagi: technologie, handel detaliczny, itg, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-08-2016

Z UKCO TU NAPISAC ZARAZ COS WYMYSLE CZEKAJ NO,O JUZ WIEM ZA DROGI JEST INPOST CHOCIAZ NIGDY Z NIEGO NIE KORZYSTALEM ALE WIEM ZE JEST ZA DROGI I NIEDOBRY … Czytaj całość

05-08-2016

KoteczkaJestem Chinka czikulinka , całusek dla mojego Rafałka tam gdzie lubi najbardziej misio pysio.

05-08-2016

4 pancerni i piesKoty miau, miauuuuu za oknem , idę do sąsiada spać.

Rozwiń komentarze (3)