Notowania

inspekcja pracy
24.02.2016 13:57

Inspektorzy pracy wchodzą do Kancelarii Sejmu. Wszystko przez nocne obrady

W ostatnich tygodniach posłowie kilkakrotnie głosowali późno w nocy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK)

Państwowa Inspekcja Pracy rozpoczęła kontrolę w Sejmie. To efekt doniesień o tym, że pracownicy sejmowej kancelarii muszą pracować "po nocach", podczas obrad posłów.

Praca nad kolejnymi ustawami i głosowania w nocy, które w ostatnich tygodniach były dość popularne w Sejmie, skłoniły inspektorów pracy do tego, by sprawdzić, czy w Sejmie przestrzega się reguł czasu pracy. Nie chodzi tu o posłów, których czas pracy jest nienormowany, ale o wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu, którzy muszą być obecni podczas obrad.

Jak poinformowała money.pl Maria Kacprzak-Rawa, rzecznik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie, kontrola rozpoczęła się we wtorek i potrwa najprawdopodobniej do końca marca. - Nie ujawniamy, na czyj wniosek wszczęliśmy kontrolę. Inspektorzy poprosili na razie o dokumenty dotyczące czasu pracy w Kancelarii Sejmu. Chcemy sprawdzić, czy wobec pracowników przestrzegane są przepisy z tym związane - zaznacza rzecznik.

W ostatnich tygodniach posłowie kilkakrotnie obradowali do późnych godzin nocnych, głosując m.in. nad zmianami dotyczącymi Trybunału Konstytucyjnego czy mediów.

Tagi: inspekcja pracy, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz