Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Inspektorzy pracy wchodzą do Kancelarii Sejmu. Wszystko przez nocne obrady

Inspektorzy pracy wchodzą do Kancelarii Sejmu. Wszystko przez nocne obrady

Fot. STANISLAW KOWALCZUK

Państwowa Inspekcja Pracy rozpoczęła kontrolę w Sejmie. To efekt doniesień o tym, że pracownicy sejmowej kancelarii muszą pracować "po nocach", podczas obrad posłów.

Praca nad kolejnymi ustawami i głosowania w nocy, które w ostatnich tygodniach były dość popularne w Sejmie, skłoniły inspektorów pracy do tego, by sprawdzić, czy w Sejmie przestrzega się reguł czasu pracy. Nie chodzi tu o posłów, których czas pracy jest nienormowany, ale o wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu, którzy muszą być obecni podczas obrad.

Jak poinformowała money.pl Maria Kacprzak-Rawa, rzecznik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie, kontrola rozpoczęła się we wtorek i potrwa najprawdopodobniej do końca marca. - Nie ujawniamy, na czyj wniosek wszczęliśmy kontrolę. Inspektorzy poprosili na razie o dokumenty dotyczące czasu pracy w Kancelarii Sejmu. Chcemy sprawdzić, czy wobec pracowników przestrzegane są przepisy z tym związane - zaznacza rzecznik.

W ostatnich tygodniach posłowie kilkakrotnie obradowali do późnych godzin nocnych, głosując m.in. nad zmianami dotyczącymi Trybunału Konstytucyjnego czy mediów.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
sawery
81.190.193.* 2016-02-25 11:45
Ryzykowna decyzja Szefa Państwowej Inspekcji Pracy.Mściwy pis niedługo wyrzuci go ze stołka.
Rodak
88.156.44.* 2016-02-25 09:02
Jak sie pracownikom Sejmu nie podoba, to nie musza pracować w Sejmie, inni chętnie pójdą tam do pracy,.
ja1
77.115.15.* 2016-02-25 07:19
zawsze mogą się zwolnić jak im ciężko to wolny kraj
Zobacz więcej komentarzy (87)