Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Instagram z nowym prezesem. Dwaj założyciele serwisu zrezygnowali ze stanowisk

2
Podziel się:

Po tym, jak założyciele serwisu, Kevin Systrom i Mike Krieger ogłosili pod koniec września zamiar opuszczenia firmy, nowym szefem Instagrama został Adam Mosseri.

Kevin Systrom jest jednym z założycieli Instagrama
Kevin Systrom jest jednym z założycieli Instagrama (EMMANUEL DUNAND)
bFgrHaHV

Po tym, jak Adam założyciele serwisu, Kevin Systrom i Mike Krieger ogłosili pod koniec września zamiar opuszczenia firmy, nowym szefem Instagrama został Adam Mosseri.

Dyrektor generalny Kevin Systrom i dyrektor techniczny Mike Krieger nie podali przyczyn swojego odejścia z firmy. Spekuluje się, że stały za tym napięcia z Facebookiem w kwestii dalszego rozwoju Instagrama.

Zobacz także: Co jest najtańszą metodą ogrzewania? Zadaliśmy to pytanie ekspertowi
bFgrHaHX

Mosseri rozpoczął pracę w Facebooku w 2008 r. W związku z tym, że polityka firmy przewiduje, że dyrektorem generalnym może być tylko jeden z założycieli spółki, Mosseri został w maju 2018 r. wiceprezesem Instagrama ds. produktu.

Jak przypomina serwis WNP, który podał informację o zmianach w zarządzie Instagrama, przed kilkoma miesiącami z Facebooka odszedł również Jan Koum, współtwórca komunikatora WhatsApp - innej wykupionej przez Facebooka aplikacji. Drugi z twórców WhatsAppa Brian Acton odszedł jeszcze w 2017 r.

bFgrHaId

Z Instagrama na całym świecie korzysta ponad miliard użytkowników - głównie na urządzeniach mobilnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bFgrHaIy
KOMENTARZE
(2)
Tubylemja
3 lata temu
Pierwsze zdanie artykułu to pełen profesjonalizm. Ktoś to czyta przed wystawieniem artykułu?
KomendantPoli...
3 lata temu
Chory pacjent Żyd Pan Facebooka ma swoje pomysły i wszystko skupuje kiedyś to peknie chłop ze studiów stał się wrogiem dla wszystkich