Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Internauci solidaryzują się z Ukrainą na Facebooku

0
Podziel się:

Prawie 7,5 tys. zwolenników ma profil Popieram ukraiński bunt na Facebooku. Wyraź swoje poparcie dla tych, którzy walczą o wolną Ukrainę - apelują twórcy profilu.

Internauci solidaryzują się z Ukrainą na Facebooku
(gmutlu/iStockphoto)

Popieram ukraiński bunt , Zróbmy w Warszawie ulicę im. Bohaterów Majdanu, Wolna Ukraina! - to przykłady profili dostępnych na Facebooku, za pośrednictwem których internauci solidaryzują się z Ukraińcami.

Prawie 7,5 tys. zwolenników ma profil _ Popieram ukraiński bunt _ na Facebooku. _ Wyraź swoje poparcie dla tych, którzy walczą o wolną Ukrainę _ - apelują twórcy profilu. Znalazło się tam m.in. zdjęcie ukraińskiej flagi z napisem: _ We want peace, Russia-stop! _.

_ Dramatyczna sytuacja. Mam nadzieję, że szaleńcy... powstrzymają się jednak... _, _ Rosja jest nastawiona tylko na agresję!!! Bezkarni... łapy precz od Ukrainy! _, _ Putin chce wejść do historii... przygotowywał się już od dawna do wojny... prowokuje Zachód!! Ukraina się nie skończy _ - to niektóre komentarze zamieszczone na tym profilu.

Ponad 600 zwolenników zgromadził do dzisiejszego popołudnia profil _ Zróbmy w Warszawie ulicę im. Bohaterów Majdanu _. _ Na barykadach Majdanu w Kijowie zginęli ludzie, którzy poświęcili życie za wiarę w wartości europejskie. Ukraińcy swoją gotowością do złożenia najwyższej ofiary tchnęli nowe życie w naszą wiarę, że w UE chodzi o coś więcej niż fundusze i dopłaty. Europa to prawdziwe wartości, a Ukraińcy to prawdziwi Europejczycy (...) Uczcijmy pamięć poległych w Kijowie męczenników Europy, nadając jednej z warszawskich ulic nazwę Bohaterów Majdanu _ - piszą twórcy profilu.

Internauci aktywnie odpowiadają na apele o obecność na manifestacjach poparcia dla Ukraińców. Na niedzielną pikietę pod ambasadą Rosji _ Za suwerenną niepodzielną Ukrainę _ zapisało się na Facebooku ponad 3 tys. osób. _ Może powinniśmy stanąć również pod ambasadą USA. Wyrażone _zaniepokojenie" Obamy to trochę za mało, żeby powstrzymać Putina. To za mało, żeby zapobiec ogromnej tragedii" - zastanawia się jedna z internautek na stronie tego wydarzenia.

Powstała też strona _ Wolna Ukraina _. _ My też kiedyś żyliśmy inaczej... Ukraino, Jesteśmy z Tobą _ - napisano w opisie strony.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)