Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Interwencja w Syrii Władimir Putin ostro o planach USA

0
Podziel się:

Putin nazwał nonsensem oskarżanie reżimu prezydenta Asada o użycie broni chemicznej.

Interwencja w Syrii Władimir Putin ostro o planach USA
(ec.europa.eu)
bEENlcRN

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że Kongres USA nie ma prawa legitymizować agresji przeciwko Syrii, czym byłoby zatwierdzenie użycia siły przeciw temu krajowi bez decyzji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Prezydent USA Barack Obama zwrócił się do Kongresu o autoryzowanie jego decyzji ws. przeprowadzenia ograniczonej operacji militarnej przeciwko reżimowi syryjskiemu w reakcji na atak chemiczny w Damaszku z 21 sierpnia, w którym - według Waszyngtonu - zginęło ponad 1,4 tys. ludzi.

Władze Syrii zaprzeczają, jakoby użyły broni chemicznej, i twierdzą, że atak ten przeprowadziła opozycja, walcząca o obalenie prezydenta Baszara el-Asada.

bEENlcRP

Putin zarzucił też sekretarzowi stanu USA Johnowi Kerry'emu, że okłamał Kongres w kwestii roli Al-Kaidy w konflikcie syryjskim, zabiegając o poparcie dla operacji militarnej.

_ - Oczywiście oni kłamią pięknie. Widziałem debaty w Kongresie. Jeden z kongresmanów pyta Kerry'ego: "Czy jest tam Al-Kaida?". A Kerry odpowiada: "Nie, odpowiedzialnie mówię, że nie" _ - powiedział Putin podczas spotkania na Kremlu z prezydencką radą ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka.

Według prezydenta Rosji Amerykanie dobrze wiedzą, jak wielką rolę w rebelii przeciwko Asadowi odgrywa Al-Kaida. _ - Tak, to było dla mnie nieprzyjemne i zaskakujące - rozmawiamy z nimi (Amerykanami), wychodzimy z założenia, że to przyzwoici ludzie. Ale on kłamie i wie, że kłamie _ - oświadczył.

Putin nazwał _ nonsensem _ oskarżanie reżimu prezydenta Asada o użycie broni chemicznej. Wyraził opinię, że broń chemiczna zawsze jest dla armii _ ostatnim środkiem, po jaki sięga się w opresji _, podczas gdy w Syrii sytuacja wojska jest obecnie coraz lepsza. Zdaniem Putina o wiele bardziej logiczna jest wersja, że gazu bojowego użyli powstańcy, którzy _ znaleźli się w opresji _.

bEENlcRV
Czytaj więcej w Money.pl
Sikorski tłumaczy swoje słowa o broni w Syrii Rosyjskie MSZ oświadczyło, że wypowiedź Sikorskiego jest daleka od rzeczywistości. W odpowiedzi polityk umieścił na Tweeterze linki do trzech ważnych publikacji.
W USA wyszli na ulice. Co sądzą o Syrii? _ Syria = Irak. Te same kłamstwa _- widniało na jednej z plansz.
Premier nie zyskał poparcia w sprawie Syrii BBC twierdzi, że wynik głosowania to cios dla władzy Davida Camerona.
bEENlcSq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)