Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ponad 527 mln zł na drogi w Polsce. MIB skierowało do realizacji 16 inwestycji

54
Podziel się:

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał programy inwestycji dla kolejnych 16 zadań drogowych i skierował je do realizacji. Ich łączny koszt to ponad 527 mln zł - poinformowało w czwartkowym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Ponad 527 mln zł na drogi w Polsce. MIB skierowało do realizacji 16 inwestycji
(Twitter/Min.Infrastruktury)
bEJpweER

Inwestycje będą realizowane w siedmiu województwach. Są to zadania związane z rozbudową odcinków dróg krajowych, dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 tony na oś oraz poprawą bezpieczeństwa.

W województwie mazowieckim rozbudowana zostanie droga krajowa nr 79 na odcinku Góra Kalwaria-Mniszew i na odcinku Mniszew-Magnuszew. Droga zostanie dostosowana do nośności 115 kN na oś, zbudowane zostaną chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, przebudowane skrzyżowania.

bEJpweET

Rozbudowana zostanie też droga krajowa 79 oraz droga krajowa nr 48 na odcinku przez Kozienice. W ramach inwestycji powstanie również nowy wiadukt nad torami kolejowymi w Kozienicach. Droga 79 zostanie też rozbudowana na odcinku Garbatka-Wilczowola. Zbudowana zostanie ponadto obwodnica Lipska w ciągu drogi krajowej nr 79.

Zobacz także: Zobacz wideo, jak powstaje najdłuższy tunel drogowy w Polsce:

W województwie wielkopolskim rozbudowana zostanie droga krajowa nr 12 na odcinku Kalisz - granica województwa wielkopolskiego.

bEJpweEZ

W województwie opolskim w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 46 w miejscowości Paczków powstanie sygnalizacja wraz z ciągiem pieszo-rowerowym. Rozbudowa zostanie też droga krajowa nr 46 na odc. Nysa-Pakosławice.

Rozbudowa będzie też droga krajowa nr 41 w m. Wierzbięcice, rozbudowana zostanie też droga krajowa nr 40 w m. Głuchołazy.

W województwie lubelskim w miejscowości Łuków powstanie ciąg pieszo-rowerowy, a w miejscowości Krzemień wybudowany zostanie chodnik.

bEJpweFa

W województwie zachodniopomorskim przebudowana zostanie droga krajowa nr 20 w miejscowości Śmiadowo, a w miejscowości Święte wybudowany zostanie chodnik.

Z kolei w województwie pomorskim przebudowana zostanie droga krajowa nr 22 w m. Człuchów.

W województwie warmińsko-mazurskim zamontowany zostanie system oświetlenia solarnego na parkingach.

bEJpweFu
gospodarka
inwestycje
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(54)
Projektant
4 lata temu
W 2012 roku 12 miliardow poszlo na drogi. Wiec ocencie sami czy to duzo czy malo? TO JEST NIC!
On
4 lata temu
Łuków na mapie jest źle zaznaczony leży bardziej na północ od Lublina
Kris
4 lata temu
Z mapy widać ze sobie drogi z warszawy do domu budują :)
bEJpweFv
PIS buduje i ...
4 lata temu
PIS buduje i odbudowuje po PO
jur
4 lata temu
Przeciez to są groszowe inwestycje. Jeden most kosztuje więcej. O co tyle krzyku? Znowu przykrywamy przejadanie budżetu?
...
Następna strona