Notowania

gospodarka
29.06.2017 15:36

Ponad 527 mln zł na drogi w Polsce. MIB skierowało do realizacji 16 inwestycji

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał programy inwestycji dla kolejnych 16 zadań drogowych i skierował je do realizacji. Ich łączny koszt to ponad 527 mln zł - poinformowało w czwartkowym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Twitter/Min.Infrastruktury)

Inwestycje będą realizowane w siedmiu województwach. Są to zadania związane z rozbudową odcinków dróg krajowych, dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 tony na oś oraz poprawą bezpieczeństwa.

W województwie mazowieckim rozbudowana zostanie droga krajowa nr 79 na odcinku Góra Kalwaria-Mniszew i na odcinku Mniszew-Magnuszew. Droga zostanie dostosowana do nośności 115 kN na oś, zbudowane zostaną chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, przebudowane skrzyżowania.

Rozbudowana zostanie też droga krajowa 79 oraz droga krajowa nr 48 na odcinku przez Kozienice. W ramach inwestycji powstanie również nowy wiadukt nad torami kolejowymi w Kozienicach. Droga 79 zostanie też rozbudowana na odcinku Garbatka-Wilczowola. Zbudowana zostanie ponadto obwodnica Lipska w ciągu drogi krajowej nr 79.

Zobacz wideo, jak powstaje najdłuższy tunel drogowy w Polsce:

W województwie wielkopolskim rozbudowana zostanie droga krajowa nr 12 na odcinku Kalisz - granica województwa wielkopolskiego.

W województwie opolskim w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 46 w miejscowości Paczków powstanie sygnalizacja wraz z ciągiem pieszo-rowerowym. Rozbudowa zostanie też droga krajowa nr 46 na odc. Nysa-Pakosławice.

Rozbudowa będzie też droga krajowa nr 41 w m. Wierzbięcice, rozbudowana zostanie też droga krajowa nr 40 w m. Głuchołazy.

W województwie lubelskim w miejscowości Łuków powstanie ciąg pieszo-rowerowy, a w miejscowości Krzemień wybudowany zostanie chodnik.

W województwie zachodniopomorskim przebudowana zostanie droga krajowa nr 20 w miejscowości Śmiadowo, a w miejscowości Święte wybudowany zostanie chodnik.

Z kolei w województwie pomorskim przebudowana zostanie droga krajowa nr 22 w m. Człuchów.

W województwie warmińsko-mazurskim zamontowany zostanie system oświetlenia solarnego na parkingach.

Tagi: gospodarka, inwestycje, transport, pap, mib, autostrady i drogi, opis, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2017

ErykGdyby zlikwidowano konkordat, a te miliardy przeznaczono na drogi m,to mielibyśmy po kilku latqach drogi jak w Niemczech. Kler i tak kasuje za … Czytaj całość

29-06-2017

Mikebudowa chodnika w miejscowości Święte, wstrząsnęła mną do głębi. Cała Polska na to czeka !!!! Nareszcie

01-07-2017

KrzysiekŁącznie razem 5 km autostrad, 3 km dróg ekspresowych i 12 km dróg krajowych. Do tego 2 oświetlone parkingi i 4 lamy solarne. Brawo. Pełny sukces.

Rozwiń komentarze (54)