Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inwigilacja w usa
22.12.2013 07:40

Inwigilacja w USA. To Bush zgodził się na podsłuchy

To część akcji zorganizowanej przez Biały Dom kampanii usprawiedliwiającej działalność NSA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(defense.gov)

Szef amerykańskiego wywiadu James Clapper (na zdjęciu) odtajnił część dokumentów o uprawnieniach podległych mu służb w walce z terroryzmem, między innymi tych zezwalających na zapisywanie rozmów telefonicznych i śledzenie internetu.

Clapper wyjaśnił, że to były prezydent USA George W. Bush wydał zgodę na programy, w ramach których monitorowano podejrzanych o terroryzm, a zainicjowanych tuż po atakach terrorystycznych na Nowy Jork z września 2001 roku. Na ich podstawie amerykańskie służby, w tym Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), zbierała dane z rozmów telefonicznych i internetu.

Prezydencki dekret później zastąpiła poprawka do ustawy o wywiadzie zagranicznym.

Wyjaśnienia Clappera stanowią część zorganizowanej przez Biały Dom kampanii usprawiedliwiającej działalność NSA, po tym jak były pracownik tej agencji Edward Snowden ujawnił, że USA inwigilują przychodzące i wychodzące ze Stanów Zjednoczonych dane elektroniczne, a także podsłuchują rozmowy telefoniczne.

Czytaj więcej w Money.pl
"Włochów inwigilują i Stany, i Wielka Brytania" Takie doniesienia pojawiły się w dzisiejszym dzienniku _ L'Espresso _, który rozmawiał z amerykańskim dziennikarzem Glennem Greenwaldem.
Barack Obama ograniczy działania NSA? Wśród zarekomendowanych zmian jest propozycja pozbawienia NSA zdolności do przechowywania danych telefonicznych Amerykanów.
Snowden zostanie przesłuchany przez PE? Były pracownik CIA, który ujawnił amerykański program inwigilacji elektronicznej, prawdopodobnie będzie zeznawać przed komisją śledczą europarlamentu.
Tagi: inwigilacja w usa, nsa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz