Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
david cameron
17.08.2014 11:23

Islamiści w Wielkiej Brytanii. Cameron ostro: "Terroryści o morderczych intencjach"

- Wielka Brytania będzie zmuszona użyć całej swojej siły militarnej - podkreśla brytyjski premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

David Cameron ostrzega przed zagrożeniem dla świata ze strony muzułmańskiego kalifatu w Iraku i Syrii. Brytyjski premier w publikacji w The Sunday Telegraph pisze o pokoleniowej walce z trującą odmianą ekstremizmu islamskiego.
Wielka Brytania będzie zmuszona _ użyć całej swojej siły militarnej _ - podkreśla premier Cameron, bo w przeciwnym razie _ terroryści o morderczych intencjach będą stale zagrażać brytyjskiemu społeczeństwu _. Premier wyraża obawę, że walka z ekstremizmem zajmie resztę jego kariery politycznej. David Cameron dodaje: _ Tej groźby nie da się usunąć tylko atakami z powietrza _.

Wydaje się to sygnalizować użycie również sił lądowych, ale David Cameron unika jednak dalszego rozwinięcia tego wątku. Postuluje natomiast szeroką współpracę międzynarodową: humanitarną, dyplomatyczną, wywiadowczą i militarną oraz poparcie nowego rządu Iraku przez społeczność światową - w tym zwłaszcza przez państwa regionu - od Turcji po Zatokę Perską.

Na gruncie brytyjskim widzi zaś konieczność energicznej akcji policji i inteligentnej reakcji politycznej, aby wyizolować rodzimych ekstremistów islamskich.

Brytyjski premier pisze, że ISIL i kalifat w Iraku i Syrii to _ jawne zagrożenie i ogromne wyzwanie dla Europy, ale możliwe do pokonania, jeśli zmobilizujemy wolę polityczną w obronie naszych wartości i stylu życia. Bo o nie chodzi - kończy brytyjski premier artykuł w Sunday Telegraph - i nie mamy innego wyjścia niż sprostać temu wyzwaniu. _

*W ostatnim tygodniu bojówki islamskie wielokrotnie dopuściły się mordu na jazydach w Iraku. * *Zobacz, co dzieje się w Iraku *_ _

_ _

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: david cameron, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz