Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Frankowska
|

Ivanka Trump zajmie się czymś innym niż biznes. Angela Merkel ma dla niej propozycję

4
Podziel się:

Ivanka Trump weźmie udział w kobiecym forum ekonomicznym W20, które odbędzie się pod koniec kwietnia w Berlinie. Córka amerykańskiego prezydenta została zaproszona przez kanclerz Angelę Merkel podczas jej wizyty w USA.
cję

Ivanka Trump zajmie się czymś innym niż biznes. Angela Merkel ma dla niej propozycję
(EastNews)

Angela Merkel zaprosiła Ivankę Trump do udziału w kobiecym forum ekonomicznym W20, które odbędzie się pod koniec kwietnia w Berlinie. Kobiety będą tam dyskutować o ich roli w rynku pracy, równej płacy, godzeniu macierzyństwa z karierą oraz przedsiębiorczości kobiet.

W20 to szczyt skupiający się na inwestowaniu w ekonomiczny rozwój kobiet, wspierany przez przywódców G20 - najbogatszych państw na świecie. Spotkanie W20 w Berlinie odbędzie po raz trzeci.

Ivanka Trump miała okazję poznać kanclerz Merkel podczas jej wizyty w Białym Domu w marcu. Na prośbę niemieckiej delegacji pomogła wtedy zorganizować spotkanie amerykańskich i niemieckich liderów biznesu, by przedyskutować zagadnienie kształcenia zawodowego.

Był to drugi przypadek, gdy przedstawiciele zagranicznych delegacji zwrócili się do córki prezydenta Trumpa o pomoc. W trakcie wizyty w USA premiera Kanady Justina Trudeau brała udział w organizowaniu spotkania na temat możliwości ekonomicznego rozwoju kobiet.

Ivanka od początku prezydentury Trumpa angażuje się w inicjatywy popierające zawodowy rozwój kobiet.

W zeszłym tygodniu Jamie Gorelick, prawnik i doradca Trumpa ds. etyki, poinformował, iż dostanie ona biuro w zachodnim skrzydle Białego Domu (gdzie urzęduje prezydent i najważniejsi urzędnicy), służbowe urządzenia komunikacyjne oraz dostęp do tajnych informacji, pomimo że nie jest oficjalnym pracownikiem administracji prezydenta USA. Ivanka Trump nie będzie miała oficjalnego stanowiska w administracji państwowej, ani nie będzie otrzymywała za swoją pracę wynagrodzenia.

Ivanka zrezygnowała z prowadzenia swojej firmy odzieżowej, ale pozostaje jej właścicielem.

W lutym media obiegła wiadomość, że dziesiątki chińskich firm ubiega się o prawo do znaku towarowego "Ivanka". Chińscy przedsiębiorcy chcą imieniem córki prezydenta USA nazwać zarówno kosmetyki czy alkohol, jak również suplementy diety, tapety ścienne, a nawet środki higieny - w tym podpaski. Czytaj więcej: Ivanka Trump na celowniku chińskich firm. Imieniem córki prezydenta chcą nazwać alkohol lub podpaski

gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
Jejpuff Mutte...
6 lat temu
Makrela Engel może tylko pani Ivance jako żonie pana Donalda Trumpa buciki pucować. Pastą Kiwi. Znam Makrelę! Niechluja.
Leon Z
7 lat temu
Podobny schemat Angela przepracowała już u nas. Zresztą też z Donaldem.
ate
7 lat temu
Imieniem Hilary moznaby bylo nazwac kolekcje miotel do ..............latania!
Podatnik
7 lat temu
A w Polsce dają 500 zł aby siedziały w domu i rodziły dzieci...