Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Iwanicka: Mamy prawdziwy weekend z gwiazdami!

0
Podziel się:

To świetna wiadomość dla tych, którym brak już letniego słońca. To nic, że przyszła pora roku, w której od rana do wieczora jest szaro i ciemno. Bo możemy liczyć na gwiazdy. W weekend ich nie zabraknie.

Iwanicka: Mamy prawdziwy weekend z gwiazdami!
bEJrBqjp

Na politycznym panteonie pojawia się supernowa – ruch poparcia Janusza Palikota. Jak przystało na kontrowersyjnego polityka - z przytupem i bez fałszywej skromności. Opierając się na medialnych doniesieniach na ten temat, politologiczny astronom musiałby uznać, że ma do czynienia zezjawiskiem porównywalnym z gwiazdą betlejemską.

Dlaczego? Bo oto palikotowy ruch wcale nie ma być mały i niszowy. Na uroczystą inaugurację nie wystarczył zaciszny stolik w jakiejś przytulnej restauracji, gdzie na przykład serwowany byłby jakiś pędzący królik. Palikot dla swoich zwolenników wynajął Salę Kongresową!

I zadbał o gwiazdy, na wypadek gdyby jego blask nie był wystarczający. Najpierw więc drobne przecieki, że być może pierwszy błyszczący komisji hazardowejBartosz Arłukowicz. A może pierwszy tors lewicowej Polski – Wojciech Olejniczak (lekko zdetronizowany przez wakacyjne zdjęcia Donalda Tuska)
. I do tego oczywiście zapowiedzi innych znanych panów, a może pań – zagadek.

bEJrBqjr

*Orionidy to pozostałości słynnej komety Halley'a. *
Maksimum aktywności roju wystąpi w okolicach 21-22 października. Na godzinę będzie można zaobserwować nawet do 50 meteorów.

Tym sposobem w mediach powstała chmura kosmicznego pyłu, w której szczegóły nie specjalnie warto wnikać. Bo przecież wcalenie jest istotne kto akurat w ten weekend kogo poprze.

Co za różnica, kiedy do zagospodarowania jest tyle elektoratu, co kot z wyborczych spotów PiS napłakał. Ważne, że się dzieje, że gwiazdy świecą.

A najważniejsze jest to, że świecą naprawdę! Żeby się o tym przekonać wystarczy wyłączyć telewizor, odłożyć gazetę i uciąć sobie popołudniową drzemkę.

bEJrBqjx

A potem wstać o 4 rano i zobaczy co dzieje się na niebie. Bo od tego weekendu będziemy mogli oglądać pierwsze meteory z roju Orionidów. Mamy więc niepowtarzalną szansę zobaczyć coś ciekawego. Coś, co oderwane od większej formacji, samo w sobie nadal jest warte uwagi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/t40717.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kutz;ruch;palikota;ma;szanse;naprawic;bledy;platformy,124,0,684668.html) Kutz: Ruch Palikota ma szansę naprawić błędy Platformy
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t20400.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/napieralski;palikot;to;nie;problem;sld;a;po,254,0,682494.html) Napieralski: Palikot to nie problem SLD, a PO Szef SLD nie boi się konkurencji ze strony nowego ugrupowania posła PO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t80068.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gras;partia;palikota;nie;przekroczy;progu;3;procent,31,0,682015.html) Graś: Partia Palikota nie przekroczy progu 3 procent Optymistycznie nie wróżą Palikotowi posłowie innych partii.

Autorka jest dziennikarką Money.pl

bEJrBqjS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)