Notowania

Jacek Kapica zatrzymany bezzasadnie. Sąd stanął po stronie byłego wiceministra

Uwzględniając zażalenie Sąd uznał zatrzymanie mnie przez CBA na zlecenie prokuratury za bezzasadne - napisał w piątek na Twitterze wiceminister finansów w rządzie PO-PSL Jacek Kapica.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Guz/REPORTER/East News)

Uwzględniając zażalenie sąd uznał zatrzymanie mnie przez CBA na zlecenie prokuratury za bezzasadne - napisał w piątek na Twitterze wiceminister finansów w rządzie PO-PSL i ówczesny szef Służby Celnej Jacek Kapica.

Dodał też, że sąd zwolnił zabezpieczenie na dwóch jego mieszkaniach. Kapica zaznaczył, że nigdy nie odmówił współpracy z prokuraturą, ale o sprawiedliwość będzie "walczył do końca".

Były wiceminister został zatrzymany kilka minut po godzinie 7 rano 29 marca tego roku. Kapica usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla innych osób w łącznej kwocie ponad 21 mld zł. Sprawa ma związek z aferą hazardową, a dokładniej rejestrowaniem automatów do gier, tak zwanych "jednorękich bandytów".

- Nikt nigdy nie dostał tak wyssanego zarzutu na tak dużą kwotę. Ta suma robi wrażenie, ale jest bezpodstawna. Jestem niewinny i zamierzam to udowodnić przed prokuratorem bądź przed sądem - bronił się w TVN24 Kapica.

Prokurator zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 500 tys. zł. Jak mówił Kapica, kwota ta jest dla niego nieosiągalna. - To jest suma z kosmosu i poza moim zasięgiem - przyznawał. Później sąd obniżył tę kwotę do 100 tys. zł.

Zobacz też: Żakowski o zatrzymaniu Kapicy. "To zemsta"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: jacek kapica, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-05-2018

AdamW końcu jest odpowiedzialność za swoje działanie. Pozwoliłeś kraść - odpowiadasz tak jakbyś sam kradł. Złodziej jest złodziejem. Czy na stanowisku … Czytaj całość

11-05-2018

MathieuOczywiście pan minister jak i jego wszyscy partyjni koledzy jest czysty jak przysłowiowa łza. Doskonale i rzetelnie wypełniał swoje obowiązki i nie … Czytaj całość

11-05-2018

NAIWNY?Prokuratorzy na zlecenie chcą wyeliminować i skompromitować opozycję wzorem działań prokuratorów Putina w Rosji. Wierzę w polskich sędziów!

Rozwiń komentarze (110)