Notowania

ceny paliw
08.11.2013 16:56

Jak zmienią się ceny na stacjach paliw? Najnowsza prognoza

Według analityków, zmiany potrwają jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

W najbliższych dniach ceny paliw na stacjach benzynowych powinny spadać - prognozuje e.petrol.pl. Według analityków BM Reflex spadki te powinny potrwać co najmniej do 20 listopada.

Jak poinformował e-petrol.pl, ceny paliw na stacjach benzynowych spadają ósmy tydzień z rzędu. Dzięki temu koszty tankowania na początku listopada są o 4-5 proc. niższe niż przed rokiem; mniej płacimy też za autogaz.

_ Obniżki (cen paliw) przyspieszyły i nie przeszkodził w tym okres wzmożonych wyjazdów związany z nakładającymi się na siebie przedłużonymi weekendami _ - czytamy w komunikacie.

Z raportu e-petrol.pl wynika, że w nadchodzącym tygodniu benzyna 95 powinna kosztować w granicach 5,22-5,35 zł za litr, a olej napędowy 5,35-5,45 zł za litr. Natomiast cena litra autogazu powinna wynieść 2,57-2,65 zł.

Według e-petrol to jeszcze nie koniec obniżek. _ Nadchodzące dni powinny przynieść dalszy spadek cen _ - dodano. Jak podkreślają analitycy:_ widzimy solidny spadek wycen ropy Brent, która kosztowała dziś103 dolarów za baryłkę. Najbliższe dni będą prawdopodobnie wiązać się z pewną korektą tego trendu, ale powrót w rejony 110 dolarów jest już raczej mało prawdopodobny. W tym tygodniu pojawiła się również interesująca prognoza opublikowana przez Organizację Krajów Eksportujących Ropę Naftową, w myśl której dla popytu możemy spodziewać się wzrostu na poziomie 108,5 mln baryłek dziennie w 2035 r. Tego rodzaju szacunków OPEC nie publikował od kilku miesięcy _.

Specjaliści z BM Reflex wskazują, że w ujęciu rocznym ceny wszystkich paliw są niższe.

_ Obserwowany w ostatnich tygodniach kierunek zmian cen na stacjach będzie kontynuowany co najmniej do 15-20 listopada. Sprzyjać temu będzie odnotowany w pierwszym tygodniu listopada spadek cen w hurcie _ - podkreślono.

Zdaniem analityków z BM Reflex, _ w przypadku benzyny bezołowiowej 95 ceny mają szanse spaść do poziomu tegorocznego minimum tj. do poziomu 5,33 zł/l ( z połowy maja) już w przyszłym tygodniu. Natomiast mimo obserwowanego spadku cen oleju napędowego osiągniecie minimalnego poziomu ( dla diesla w tym roku to poziom 5,31 zł/l) wydaję się w krótkim okresie mało realne _.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Rosji martwi się. Przez ropę _ - Jeśli wysokie ceny ropy będą się utrzymywać, będziemy mieć poważne problemy z rozwojem innowacji - _ oświadczył wicepremier Igor Szuwałow.
Znakomite wiadomości dla polskich kierowców Zobacz najnowsze prognozy analityków zajmujących się rynkiem paliwowym.
Tagi: ceny paliw, tankowanie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz