Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jakie będą ceny gazu od kwietnia?

Do 17 marca URE chce zatwierdzić nowy cennik PGNiG - zapowiada Marek Woszczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Urząd Regulacji Energetyki jest zdeterminowany zakończyć postępowanie taryfowe Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa do 17 marca, tak aby nowy cennik zaczął obowiązywać od kwietnia tego roku - zapowiada Marek Woszczyk, wiceprezes URE.

_ - Postępowanie jest wciąż prowadzone. Wysłaliśmy pierwsze wezwanie do PGNiG i oczekujemy na odpowiedź _ - powiedział Woszczyk. - _ Zrobimy wszystko, żeby zakończyć postępowanie do 17 marca, gdyż z końcem marca wygasa obecna taryfa _.

Przypomniał również, że w przypadku nie ustalenia nowego cennika dla gazowego monopolisty, możliwe jest na czas trwania postępowania utrzymanie obecnej taryfy, bądź obniżenie cen gazu za pomocą zapisanych w _ Prawie energetycznym _ narzędzi administracyjnych.

Wcześniej prezes URE Mariusz Swora zapowiedział, że regulator na pewno nie zgodzi się na podwyżkę cen gazu w tym roku.

Z komunikatu PGNiG wynika, że propozycje dotyczące cen i stawek opłat, zawarte w nowym wniosku taryfowym, wynikają z uwzględnienia planowanych na 2009 rok kosztów związanych z handlem gazem, w tym w szczególności kosztów dotyczących zakupu gazu z importu, na które istotny wpływ ma sytuacja na rynku walutowym.

Tagi: ceny gazu w polsce, gaz, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz