Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jakubiak: Zapożyczymy się, ale wygramy

0
Podziel się:

Żeby wejść do parlamentu PJN potrzebuje około 3 mln głosów.

Jakubiak: Zapożyczymy się, ale wygramy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- _ Tusk nauczył się jednego – nie zaciągać zobowiązań, bo inaczej wszyscy je wypomną. Więc serwuje nam całkowite wodolejstwo _ - mówi Elżbieta Jakubiak, posłanka i skarbnik PJN. Zapowiada, że jej partia gotowa jest wziąć kredyt na kampanię.

Cel to odsunięcie _ ich _ od władzy. - _ Bo Tusk i Kaczyński prowadzą wojnę tylko po to, żeby zabetonować system _ - przekonuje w rozmowie z _ Wprost _ Jakubiak. - _ Pracujemy. Nie pozwolimy im znowu podzielić się władzą, tak jak w 1989 r. _ - deklaruje.

Podkreśla, że PiS i PO bardzo przypominają dawny PZPR. - _ Mentalnie są tacy sami. Jarosław jest ideowym przywódcą, który kreuje wizję, a reformatorem jest Donald, mówi: To trzeba zmienić, może nie wszystko robimy dobrze, ale będziemy lepsi, i składa samokrytykę. To komiczne _ - krytykuje.

Jakubiak nie zgadza się na powtórkę 1989 r. - _ Oni _ – PZPR i SD – się umówili, a my mieliśmy uczestniczyć w tym przedstawieniu - mówi _ Wprost _. Kim są dziś _ oni _? To - według posłanki - beneficjenci ostatnich 20 lat, którzy umówili się, żeby zachować wszystko na zawsze. Donald Tusk i Jarosław Kaczyński, którzy betonują system. - Mówią: _ wy macie swoje 25, my swoje 35 proc., może kiedyś się zamienimy rolami, dzisiaj grajmy tak _. My się na to nie zgadzamy, bo oni nie załatwiają naszych spraw, tylko prowadzą ten swój spór - podkreśla Jakubiak.

Jak PJN chce przekonać do siebie Polaków? Kampanią opłaconą darowiznami członków. Bo polityka nie może być za darmo. - _ W partii każdy musi partycypować w kosztach. To integruje środowisko _- podkreśla Jakubiak. PJN rozważa też wzięcie kredytu.

Jeśli partii nie uda się zdobyć więcej niż 3 proc. poparcia, nie dostanie z budżetu zwrotu nakładów na kampanię. Co wtedy? - _ Weźmiemy na siebie odpowiedzialność. Jesteśmy partią nowoczesną i republikańską, spłacimy solidarnie. Po 20 latach wolnej Polski można z ludźmi rozmawiać nie o tym, co polityka ci da, tylko jak chcesz wziąć udział w polityce, to jest też odpowiedzialność _ - zapowiada. Według Jakubiak, by wejść do parlamentu, PJN potrzebuje około 750 tysięcy głosów. - _ Jest wyliczony koszt zdobycia tych głosów. Myślę, że w naszym przypadku to nie więcej niż 3 mln zł - _mówi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t139405.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kluzik-rostkowska;informacja;o;przejsciu;do;po;jak;ta;o;wielorybie;w;wisle,241,0,829169.html) Kluzik-Rostkowska: Informacja o przejściu do PO, jak ta o wielorybie w Wiśle Jako kapitan nie zostawię załogi. Bo to PJN ma rację.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t130681.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jakubiak;nigdzie;sie;nie;wybieram;to;plotki,202,0,828874.html) Jakubiak: Nigdzie się nie wybieram. To plotki Posłanka PJN nie zaprzecza temu, że jest kuszona przez inne partie, ale jest wierna swojemu ugrupowaniu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t79464.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;polacy;nie;chca;w;sejmie;pjn,120,0,853624.html) Sondaż: Polacy nie chcą w Sejmie PJN Na popularności tracą trzy partie: PSL, SLD i PJN. Wybory wygrałaby Platforma Obywatelska.
kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)