Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jakubiak: Zostaną nam tylko stadiony

0
Podziel się:

Była minister sportu krytykuje sposób przygotowań Polski na Euro 2012.

Jakubiak: Zostaną nam tylko stadiony
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*_ - EURO 2012 miało być wielkim projektem modernizacyjnym, dzięki któremu w Polsce powstanie nowoczesna infrastruktura, m.in. dworce kolejowe i drogi. Okazuje się, że jedynym efektem będą stadiony _ - oceniła była* minister sportu i turystyki, wiceszefowa klubu PJN Elżbieta Jakubiak.

_ - EURO 2012 miało być takim wielkim projektem modernizacyjnym dla Polski. (...) Mówiliśmy o nowoczesnych drogach, autostradach, o dworcach lotniczych, kolejowych, o nowoczesnych stadionach, nowoczesnych centrach pobytowych. Z tego wszystkiego zostają wyłącznie stadiony _ - powiedziała Jakubiak.

Dodała że stadiony - jedyny _ widoczny i namacalny efekt _ - nie są efektem pracy obecnego rządu. - _ Przypomnę, że stadiony budują samorządy i budują przy pomocy pieniędzy, o których ja zdecydowałam, że je dostaną. Więc trudno powiedzieć, że to jest efekt pracy tego rządu i decyzja tego rządu _ - powiedziała była minister sportu.

Zdaniem posłanki PJN, otoczenie warszawskiego Stadionu Narodowego to _ dalej jest bazar _. _ Brak jest planu dla Dworca Wschodniego, brak planu dla realizacji Dworca Stadion - kluczowych dworców. Nie wspomnę już o tym, że Warszawa nie ma pozwolenia na metro, a przecież mieliśmy dojechać do Stadionu Narodowego metrem _ - wyliczała.

_ - Brak drogi S-5 łączącej dwa miasta, które będą obleganymi miastami na EURO 2012 - Poznań i Wrocław _ - wyliczała. Jak dodała, pod znakiem zapytania stoi także budowa drogi S-17 łączącej Ukrainę i Polskę.

Jakubiak odniosła się także do tego, że w grudniu ze stanowiska prezesa PKP S.A. i dyrektora generalnego Grupy PKP został odwołany Andrzej Wach. Zaznaczyła jednocześnie, że nie został on odwołany z rady nadzorczej PKP S.A. Dworce Kolejowe. W jej ocenie, dworce miały być wizytówkami Polski na EURO 2012, co obecnie jest wątpliwe.

Jakubiak podkreśliła także, że Polska miała przygotować 16 centrów pobytowych na mistrzostwa. - _ Dziś jest pytanie, które z tych inwestycji będą gotowe, i które z tych inwestycji są znane? _ - zastanawiała się, dodając, że przygotowania do EURO 2012 miały być wielkim planem promocji Polski na arenie międzynarodowej.

_ _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t30698.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukraina;i;polska;musza;zadbac;o;promocje;przed;euro;2012,147,0,731283.html) Ukraina i Polska muszą zadbać o promocję przed Euro 2012 Przed turniejem kibice powinni dostać jak najwięcej informacji, które skłonią ich do przyjazdu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t30695.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/euro;2012;to;byl;przelomowy;rok;dla;ukrainy,246,0,728822.html) Euro 2012: To był przełomowy rok dla Ukrainy Przekonany o sukcesie przygotowań jest zarówno rząd, jak i organizatorzy mistrzostw.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t90638.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znamy;juz;grafik;meczow;na;euro;2012,244,0,686580.html) Znamy już grafik meczów na Euro 2012 Mecz otwarcia odbędzie się 8 czerwca w Warszawie, a zakończenia Euro 2012 zostanie rozegrany 1 lipca w Kijowie. Półfinały odbędą się w Warszawie i Doniecku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)