Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Japoński minister gospodarki podał się do dymisji

0
Podziel się:

Yoshio Hachiro zrezygnował ze stanowiska po zaledwie tygodniu urzędowania.

Japoński minister gospodarki podał się do dymisji
(Roberto Maxwell/CC BY-NC-SA/Flickr)

Yoshio Hachiro zrezygnował wczoraj ze stanowiska po zaledwie tygodniu urzędowania. Wcześniej zdążył wsławić się kilkoma gafami w związku z wizytą w elektrowni jądrowej Fukushima I.

W związku z gafami ministra gospodarki przedmiotem krytyki stał się także premier Japonii Yoshihiko Noda, wybrany na to stanowisko przed tygodniem.

Podczas niedawnej wizyty w Fukushimie premierowi towarzyszyli minister do spraw odbudowy Goshi Hosono oraz minister gospodarki i handlu Yoshio Hachiro.

Hachiro już po wizycie miał czynić niedwuznaczne aluzje do dziennikarki, mówiąc: _ Ja ci pokażę radiację _.

Nie jest to jedyna niefortunna uwaga Hachiro - wczoraj został upomniany przez Nodę i publicznie przepraszał za nazwanie terenów skażonych promieniowaniem _ miastem śmierci _, co wielu uznało za obraźliwe wobec ofiar kataklizmu.

Krytycy premiera sugerują, że przy mianowaniu ministrów bardziej niż kompetencją kandydatów Noda kierował się chęcią pogodzenia skłóconych frakcji w partii.

Noda to szósty premier Japonii w ostatnich pięciu latach. Jego poprzednik, Naoto Kan, podał się do dymisji, ponieważ był krytykowany za reakcję na marcowe trzęsienie ziemi. W jego wyniku około 20 tys. ludzi poniosło śmierć lub zaginęło, a około 80 tys. ewakuowano ze strefy 20 km wokół Fukushimy.

Czytaj o japońskim rządzie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t134549.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/minister;musial;odejsc;przyjal;darowizne,170,0,789418.html) Minister musiał odejść. Przyjął darowiznę Szef MZS Japonii podał się do dymisji z powodu przyjęcia równowartości 600 dolarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t129548.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/japonii;bedzie;potrzebny;budzet;awaryjny,120,0,800376.html) Japonii będzie potrzebny budżet awaryjny Ma pomóc podnieść się po katastrofalnych zniszczeniach, jakie spowodowało trzęsienie ziemi i tsunami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t135561.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/japonskie;firmy;dostana;potezne;wsparcie,154,0,796826.html) Japońskie firmy dostaną potężne wsparcie Premier Naoto Kan ma zamiar przeznaczyć do 10 bilionów jenów (127 mld dol.) na kryzysowe pożyczki.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)