Notowania

Przejdź na
Jarosław Kaczyński
08.03.2013 09:57

Jarosław Kaczyński: Wielu posłów używało tabletu w trakcie wystąpień

Prezes PiS pytany o pomysł użycia tabletu, stwierdził, że tablety są przecież rozdawane w Sejmie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyjaśnił, że użył tabletu w trakcie wystąpienia w Sejmie, ponieważ dotychczas wielu posłów korzystało już z takiego rozwiązania. _ - Przecież te tablety są rozdawane w Sejmie _ - dodał.

Kaczyński, który był rano rano gościem programu _ Polityka przy kawie _ w TVP1, podkreślił, że kandydat PiS na premiera rządu technicznego, prof. Piotr Gliński, którego wystąpienie zaprezentował na tablecie, _ miał pełne prawo wystąpić w Sejmie _. Jak zaznaczył, _ kandydat na premiera przy konstruktywnym wotum nieufności to jest instytucja konstytucyjna _.

_ - To, że nie ma prawa wystąpić w Sejmie, jest absolutnie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem. Nie można zakładać, że ustawodawca jest pozbawiony zdrowego rozsądku _ - przekonywał Kaczyński.

W jego opinii nie rozstrzygnięto tej wątpliwości prawnej w sposób pozytywny _ ze względów politycznych, ze zwykłego strachu, że ktoś w Sejmie, ktoś kto jest kandydatem na premiera przedstawi prawdziwy pozytywny program _. _ Donald Tusk był po prostu przerażony _ - ocenił lider PiS.

Kaczyński pytany o pomysł użycia tabletu, stwierdził, że _ tablety są przecież rozdawane w Sejmie _. Dodał, że wielu posłów w trakcie swoich wystąpień używało tabletów, a nawet zdarzało się, że z tabletów była transmisja na telebimy, gdzie w Sejmie są pokazywane wyniki głosowań. _ Stąd ten pomysł _ - stwierdził.

_ - To na prawdę jest tak, że dzieje się to, co ciągle. Ale są dwa rodzaje reguł: jedne reguły dużo bardziej restryktywne wobec opozycji i drugie - dużo mniej restryktywne wobec władzy. To nie ma nic wspólnego z demokracją _ - uważa prezes PiS.

Do wczorajszego wystąpienia Kaczyńskiego i użycia przez niego tabletu odniósł się w piątek rzecznik PiS Adam Hofman. _ - My stoimy tam, gdzie iPad, oni tam, gdzie szczaw _ - skomentował w Radiu Zet.

Pytany o dalszą rolę Glińskiego Kaczyński stwierdził, że _ swoimi znakomitymi wystąpieniami zapewnił on już sobie trwałe miejsce w polskim życiu publicznym _. Jednak, jak dodał, nie może w imieniu profesora zapewniać, jakie to będzie miejsce.

Podczas czwartkowej debaty w Sejmie nad wnioskiem o wotum nieufności dla rządu, szef PiS na początku swojego wystąpienia, po krótkim wprowadzeniu, uruchomił tablet, z którego odtworzony został fragment wystąpienia programowego Glińskiego wygłoszonego w jednej z sal sejmowych - na dwie godziny przed debatą.

Marszałek Ewa Kopacz oceniając takie użycie tabletu przez Kaczyńskiego powiedziała dziennikarzom: stała się rzecz bardzo zła, nastąpiło naginanie prawa i łamanie regulaminu.

_ - Jedyne rozwiązanie, to zmiany w regulaminie, żeby tego rodzaju historie nie powtarzały się nigdy więcej na sali sejmowej - przez powagę dla tych, którzy tu w imieniu 38 milionów Polaków występują _ - zaznaczyła marszałek Sejmu. Zapowiedziała, że będzie w tej sprawie rozmawiała z prawnikami.

Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz