Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja przy rozbudowie Elektrowni Jaworzno. Jest kolejny zatrzymany

45
Podziel się:

Agenci CBA zatrzymali kolejną osobę zamieszaną w korupcję przy budowie nowego bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno. Twierdzą, że zatrzymany wcześniej pracownik dzielił się łapówkami ze swoim przełożonym.

Budowa bloku w Elektrowni Jaworzno to jedna z największych inwestycji w Polsce. Jej koszt to 5,4 mld zł
Budowa bloku w Elektrowni Jaworzno to jedna z największych inwestycji w Polsce. Jej koszt to 5,4 mld zł (Materiały prasowe)
bEEzGLnp

Agenci CBA zatrzymali trzecią osobę zamieszaną w korupcję przy budowie nowego bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno. Miał wziąć część łapówki, którą przyjął jego podwładny.

O korupcji przy rozbudowie Elektrowni Jaworzno pisaliśmy w money.pl w czwartek, gdy Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu dwóch osób na gorącym uczynku - przyjęcia 50 tys. zł łapówki. Zatrzymani to Marcin Sz., kierownik spółki E003B7 zajmującej się budową bloku węglowego 910MW w imieniu Rafako (to główny wykonawca wartego 5,4 mld zł kontraktu), oraz Stanisław R., rzeszowski biznesmen z branży budowlanej.

W piątek CBA poinformowało o kolejnym zatrzymaniu - w ręce agentów wpadł przełożony Marcina Sz., który miał brać udział w "podziale przestępczego łupu".

bEEzGLnr

Zdaniem śledczych pieniądze dla Marcina Sz. miały być korupcyjną zapłatą za samo zlecenie rzeszowskiej firmie udziału w wykonaniu jednego z etapów budowy oraz ułatwienia w dalszym rozliczaniu. CBA ustala, czy nie dochodziło do zawyżania faktur ze stratą dla wykonawcy i inwestora.

Zobacz także: Afera w Policach. CBA zatrzymało byłych szefów zakładów chemicznych

Z oświadczenia, jakie Rafako wysłało do money.pl, wynika, że zarząd spółki E003B7 zlecił dodatkowe kontrole procesów zakupu usług od firm zewnętrznych oraz powołał zespół, który sprawdzi kontrakty nadzorowane przez zatrzymanego Marcina Sz.

bEEzGLnx

Budowa Jaworznie to największa inwestycja realizowana w Grupie Tauron.

- Budowa nowego bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno to jedna z największych inwestycji w Polsce. Przy jej realizacji dbamy o odpowiednie modelowanie struktury finansowania, stąd zawarte z Polskim Funduszem Rozwoju porozumienie określające wstępne warunki zaangażowania w inwestycję kwoty 880 mln zł, które sfinalizujemy w najbliższym czasie - mówił w grudniu Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia.

bEEzGLnS
KOMENTARZE
(45)
adam
4 lata temu
Dobra zmiana łapie wszystko
Jot
4 lata temu
Proponuję aby zatrzymywać i tych z legitymacją PISU
enigma
4 lata temu
firma ktora wykonuje uslugi w budzetowce juz 7 rok wygrywaja przetarg moze tez cos w tym brzydko pachnie ?
bEEzGLnT
zary
4 lata temu
Ciekawe czemu tylko jedna firma może dostarczyć żarówki na budowę?
fddsf
4 lata temu
i dobrze może w końcu się cos zmieni...niech lapia i tempia.. dożywotni zakaz pracy "na cele publiczne" zakaz stanowisk kierowniczych...a przy 2 korpcji ucięcie reki
...
Następna strona