Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kontrola internetu
03.12.2012 15:45

Jednak kontrola internetu? Te rozmowy mogą o tym przesądzić

W negocjacjach w Dubaju biorą udział przedstawiciele 193 krajów. Google twierdzi, że nowe przepisy mogą zagrozić idei otwartej sieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Nowe globalne przepisy dotyczące telekomunikacji nie zaszkodzą internetowi - twierdzą międzynarodowi eksperci. W Dubaju rozpoczęli oni rozmowy o nowym światowym traktacie.

Dokument ten budzi wątpliwości niektórych państw i internetowych firm. Nad negocjacjami czuwa Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny, który jest agencją ONZ. W rozmowach biorą udział przedstawiciele 193 krajów.

Zaproponowano 900 zmian w obecnych przepisach. Dotyczą one między innymi blokowania niechcianych e-maili czy obniżenia cen roamingu. Chodzi też o szybszy rozwój internetu w krajach ubogich.

Obawy Waszyngtonu czy giganta Google wzbudzają jednak propozycje większej rządowej kontroli nad internetem. Google twierdzi, że nowe przepisy mogą zagrozić idei otwartej sieci. A unijna komisarz do spraw agendy cyfrowej Neelie Kroes sugeruje, że internet trzeba zostawić w spokoju. Na portalu Twitter napisała - _ Jeśli coś nie jest zepsute, to nie należy tego naprawiać _.

Eksperci podkreślają, że nowy traktat, nawet jeśli powstanie, to nie będzie automatycznie wiążący dla całego świata. O tym, czy wprowadzić go w życie decydowałyby poszczególne państwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Przestępcy w sieci wyłudzją na tym miliony W ciągu roku cyberprzestępcy stosujące ataki ransomware wyłudzają około 5 mln dolarów.
Internet dla wszystkich do 2020 roku? W Polsce na koniec 2011 roku z usług dostępu do internetu korzystało ponad 10 mln użytkowników, blisko o 12 proc. więcej niż w 2010 r.
Sprawdź, jak nastolatki korzystają z internetu Z pornografią w sieci zetknęło się 67,3 proc. z nich, a 21,5 proc. doświadczyło cyberprzemocy.
Tagi: kontrola internetu, internet, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, telekomunikacja, prawo, najważniejsze, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz