Notowania

Właściciel Biedronki kupił 5 sklepów Piotra i Pawła. UOKiK zainteresował się tym przejęciem

UOKiK sprawdzi, czy przejęcie mogło się odbyć bez wcześniejszego wystąpienia o zgodę urzędu na koncentrację – ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr i Paweł)

UOKiK sprawdzi, czy przejęcie mogło się odbyć bez wcześniejszego wystąpienia o zgodę urzędu na koncentrację – ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl.

UOKiK wysłał pismo do Jeronimo Martins z związku z przejęciem przez spółkę 5 sklepów Piotra i Pawła. - Zapytaliśmy spółkę, w szczególności o obroty sklepów przejętych przez Biedronkę od Piotra i Pawła za dwa poprzednie lata - przekazała portalowi wiadomoscihandlowe.pl. Małgorzata Cieloch, rzeczniczka prasowa Urzędu.

Jak ustalił portal, UOKiK będzie sprawdzał, czy wszystko odbyło się zgodnie z prawem i czy przejęcie mogło się odbyć bez wcześniejszego wystąpienia o zgodę urzędu na koncentrację.

Prezes Piotra i Pawła Marek Miętka powiedział portalowi wiadomoscihandlowe.pl, że sprzedaż tych sklepów nie podlega wydaniu zgody przez UOKiK, bowiem wszystkie te sklepy działają nie dłużej niż od dwóch lat i nie przekroczyły określonego w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów poziomu obrotów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, Biedronka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-10-2018

tediBiedra wykupuje inne sklepy ,a w swoich nie ma kto pracować 3-4 osoby na zmianie gdzie powinno być 8-9

12-10-2018

RudyDo czego doszło , że Biedronka czy lidl to dwa wiodące sklepy a i inne wchłaniają - kto na to pozwolił???? Ile podatku przynoszą do Państwa???? Może … Czytaj całość

12-10-2018

zaczarowan olowePolska przegrala z portugalia, zrobic nalot na biedronki, ABW CBA CBSP

Rozwiń komentarze (8)