Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jest nowa formacja zwolenników Berlusconiego

0
Podziel się:

Wojsko Silvia - tak nazywa się zaprezentowany dziś nowy ruch polityczny we Włoszech, zrzeszający zwolenników byłego premiera, lidera centroprawicy Silvia Berlusconiego.

Jest nowa formacja zwolenników Berlusconiego
(Jennifer Lorenzini/Splash News/East News)

Wojsko Silvia - tak nazywa się zaprezentowany dziś nowy ruch polityczny we Włoszech, zrzeszający zwolenników byłego premiera, lidera centroprawicy Silvia Berlusconiego. _ - Jesteśmy zjednoczeni, by go bronić _ - ogłosili założyciele formacji.

Ruch, który skupia sympatyków jednego z najbogatszych Włochów, magnata medialnego, obecnego od 20 lat na scenie politycznej, w swej pierwszej deklaracji opowiedział się za tym, by formalnie poinformować Unię Europejską o wytaczanych mu _ poszlakowych _, jak podkreślono, procesach i prosić ją o interwencję.

Zwolennicy byłego premiera chcą przede wszystkim, aby Unia interweniowała, gdyby otrzymał on sądowy zakaz dożywotniego zajmowania publicznych urzędów, o co wnioskuje prokurator w procesie w tzw. sprawie Ruby, gdzie oskarżony jest o korzystanie z prostytucji nieletnich i nadużycie urzędu. Wyrok przed sądem w Mediolanie ma zapaść 24 czerwca.

Działacze Wojska Silvia, który swego lidera nazywają _ generałem z Arcore _ (od nazwy jego rezydencji), uważają, że taki wyrok uniemożliwiłby mu kontynuowanie działalności politycznej, a 9 milionów jego wyborców _ pozbawiłby punktu odniesienia _.

Wytaczane liderowi centroprawicy procesy sądowe ruch nazwał _ wojną dwudziestoletnią . - Jesteśmy spokojni i wierzymy, że sprawiedliwości stanie się zadość _ - ogłosili założyciele, wśród których są działacze młodzieżówki partii byłego szefa rządu Lud Wolności, młodzi przedsiębiorcy, adwokaci.

Jako cele wskazali też popieranie przedsiębiorczości młodych Włochów i działania na rzecz wzrostu zatrudnienia. Wojsko Silvia podzielone zostało na _ regimenty _, które rozpoczęły już nabór. Na wrzesień zapowiedziano ogólnokrajowy zjazd formacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Kryzys w partii. Przenoszą się do apartamentu Dotychczas centroprawicowy Lud Wolności zajmował pięć pięter kamienicy o łącznej powierzchni 5 tysięcy metrów w samym centrum Wiecznego Miasta.
Berlusconi: Jestem ofiarą uprzedzeń Były premier Włoch oświadczył, że nie da się zastraszyć z powodu prowadzonej przeciwko niemu, jak uważa, kampanii sądowej.
Klowni oburzeni porównaniem do Berlusconiego Polityk niemieckiej SPD Peer Steinbrueck oburzył swoim kontrowersyjnym porównaniem byłego premiera Włoch do klowna nie tylko włoską opinię publiczną.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)