Notowania

gaz
27.01.2010 20:08

Jest porozumienie PGNiG i Gazpromu w sprawie gazu?

Nieoficjalnie o porozumieniu informują media.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

*Członkowie zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa rozmawiali w Moskwie z przedstawicielami Gazpromu w sprawiedodatkowych dostaw gazu do Polski - poinformował wiceprezes PGNiG Mirosław Szkałuba. *

Szkałuba nie ujawnił efektów spotkania. _ - Będą one przedmiotem czwartkowego posiedzenia zarządu PGNiG _ - powiedział.

Dodał, że dopiero po posiedzeniu zarządu, spółka będzie udzielać oficjalnych informacji w sprawie efektów rozmów.

Nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa dowiedziała się, że spółki wstępnie się porozumiały, jednak porozumienie nabierze mocy po udzieleniu zgód korporacyjnych przez firmy.

Także radio RMF FM informuje o zakończeniu negocjacji. Wg stacji umowa została wcześniej zatwierdzona na szczeblu rządowym. W imieniu polskiego rządu przez wicepremiera Waldemara Pawlaka. Ma ona obowiązywać do 2037 roku. Na jej mocy Polska ma otrzymywać od Gazpromu więcej gazu.

Polska od kilku miesięcy rozmawia z Rosją o zwiększeniu dostaw gazu przez Gazprom. Chodzi o ich zwiększenie do 10,2 mld m sześc. rocznie oraz przedłużenie ich o 15 lat - do 2037 roku. Od początku 2009 roku nie otrzymujemy gazu, który wcześniej dostarczało nam RosUkrEnergo (2,3 mld m sześc. rocznie).

Mimo że przygotowane jest porozumienie międzyrządowe w tej sprawie (negocjował je resort gospodarki - PAP), to nie zostało ono jeszcze zatwierdzone przez rząd. Wicepremier Pawlak mówił w grudniu ub. roku, że stanie się to dopiero, gdy porozumieją się spółki PGNiG i Gazprom.

* [ Zagraniczne firmy szukają potężnych złóż gazu ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/zagraniczne;firmy;szukaja;poteznych;zloz;gazu,87,0,581207.html )
* [ **Gazprom**: Gaz łupkowy może zmienić światowy rynek gazowy ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/gazprom;gaz;lupkowy;moze;zmienic;swiatowy;rynek;gazowy,173,0,580781.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: gaz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz