Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jest porozumienie PGNiG i Gazpromu w sprawie gazu?

0
Podziel się:

Nieoficjalnie o porozumieniu informują media.

Jest porozumienie PGNiG i Gazpromu w sprawie gazu?
(Materiały prasowe)

*Członkowie zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa rozmawiali w Moskwie z przedstawicielami Gazpromu w sprawiedodatkowych dostaw gazu do Polski - poinformował wiceprezes PGNiG Mirosław Szkałuba. *

Szkałuba nie ujawnił efektów spotkania. _ - Będą one przedmiotem czwartkowego posiedzenia zarządu PGNiG _ - powiedział.

Dodał, że dopiero po posiedzeniu zarządu, spółka będzie udzielać oficjalnych informacji w sprawie efektów rozmów.

Nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa dowiedziała się, że spółki wstępnie się porozumiały, jednak porozumienie nabierze mocy po udzieleniu zgód korporacyjnych przez firmy.

Także radio RMF FM informuje o zakończeniu negocjacji. Wg stacji umowa została wcześniej zatwierdzona na szczeblu rządowym. W imieniu polskiego rządu przez wicepremiera Waldemara Pawlaka. Ma ona obowiązywać do 2037 roku. Na jej mocy Polska ma otrzymywać od Gazpromu więcej gazu.

Polska od kilku miesięcy rozmawia z Rosją o zwiększeniu dostaw gazu przez Gazprom. Chodzi o ich zwiększenie do 10,2 mld m sześc. rocznie oraz przedłużenie ich o 15 lat - do 2037 roku. Od początku 2009 roku nie otrzymujemy gazu, który wcześniej dostarczało nam RosUkrEnergo (2,3 mld m sześc. rocznie).

Mimo że przygotowane jest porozumienie międzyrządowe w tej sprawie (negocjował je resort gospodarki - PAP), to nie zostało ono jeszcze zatwierdzone przez rząd. Wicepremier Pawlak mówił w grudniu ub. roku, że stanie się to dopiero, gdy porozumieją się spółki PGNiG i Gazprom.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)