Notowania

droga
22.12.2009 13:31

Jest umowa na budowę odcinka A4 w Małopolsce

Polsko-słowacko-czeskie konsorcjum zbuduje 23-kilometrowy odcinek drogi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Polsko-słowacko-czeskie konsorcjum firm Polimex-Mostostal S.A., Doprastav AS oraz Metrostav AS zbuduje 23-kilometrowy odciek autostrady A4 pomiędzy Szarowem i Brzeskiem w Małopolsce. Dziś podpisano kontrakt z wykonawcą, który zobowiązał się zakończyć budowę za dwa lata.

Jak poinformował dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad Jacek Gryga, konsorcjum przedstawiło najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na blisko 780 mln zł brutto. Zaproponowana cena jest o połowę niższa niż założono w kosztorysie inwestorskim, który zakładał koszt na poziomie prawie 1,6 mld zł.

_ - Kryzys spowodował, że wzrosła konkurencja i firmy zostały skłonione do przegrupowania swoich sił, do staranniejszego planowania i takiej organizacji robót, która powoduje niższe koszty. Niewątpliwie pewnie ograniczają też w swoich ofertach planowane zyski _ - powiedział Gryga.

Prezes spółki Polimex-Mostostal Konrad Jaskuła zapewnił, że zaproponowana cena nie została uzyskana kosztem jakości czy terminów. Wymusiła ją konkurencja, więc spółka będzie realizować kontrakt z minimalną marżą.

Według zapowiedzi drogowców, budowa autostrady A4 pomiędzy węzłami Szarów i Brzesko będzie trwała dwa lata od momentu wydania placu budowy. Potem nastąpią procedury odbiorów, więc dla kierowców odcinek powinien zostać udostępniony na wiosnę 2012 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ GDDKiA zerwało umowę, bo da to szybszy koniec budowy? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gddkia;zerwalo;umowe;bo;da;to;szybszy;koniec;budowy,142,0,567694.html )
* [ Kolejne odcinki A2 będą gotowe w 2012 roku ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejne;odcinki;a2;beda;gotowe;w;2012;roku,21,0,539925.html )
* [ Sieć autostrad na Euro 2012. Będą _ dziury _? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/siec;autostrad;na;euro;2012;beda;dziury,235,0,527851.html )

| A4 W POLSCE |
| --- |
| Autostrada z Krakowa do Tarnowa będzie częścią biegnącej z Europy zachodniej na Ukrainę autostrady A4, leżącej w Trzecim Transeuropejskim Korytarzu Transportowym; przecina on Polskę od zachodniej granicy w Zgorzelcu do wschodniej granicy w Korczowej. Łączna długość trasy wyniesie ok. 670 km. Do tej pory wybudowano autostradę A4 na terenie Polski od polsko-niemieckiej granicy w Zgorzelcu przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków do Szarowa. Dalsza część do wschodniej granicy w Korczowej ma być gotowa do 2012 roku. |

Tagi: droga, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz