Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jeszcze go nie ma, a Amerykanie już mogą go zarezerwować

0
Podziel się:

Amerykański koncern Tesla Motors 31 marca zacznie przyjmować rezerwacje na swój nowy pojazd o nazwie Model 3 - jeszcze przed jego oficjalną premierą - informuje CNN.

Jeszcze go nie ma, a Amerykanie już mogą go zarezerwować
(Wolfram Burner/Flickr (CC BY-NC 2.0))
bFfEQqiJ

Najbardziej zagorzali fani elektrycznych pojazdów produkowanych przez koncern Elona Muska będą mogli wnosić opłaty rezerwacyjne już od rana w czwartek 31 marca, kiedy to pracę rozpoczną salony sprzedaży Tesli. Sama premiera Modelu 3 została zaplanowana na wieczór tego dnia, a dokładnie na godzinę 20.30 według obowiązującego w Kalifornii czasu pacyficznego.

Koszt rezerwacji w przypadku Amerykanów to 1000 USD od pojazdu. Klienci Tesli w Kanadzie zapłacą również 1000 dolarów, ale kanadyjskich - co odpowiada średnio 750 dolarom amerykańskim. Z kolei w Wielkiej Brytanii wysokość opłaty rezerwacyjnej została określona na 1000 funtów, a więc ok. 1410 USD.

Model 3 w zamierzeniu producenta ma być pierwszym samochodem Tesli przeznaczonym dla masowego odbiorcy. Podobnie jak popularny Model S, będzie to sedan. Jego cena ma wynosić ok. 35 tys. USD.

bFfEQqiL

Tesla zapowiada, że produkcja Modelu 3 rozpocznie się pod koniec 2017 r. Pojazd trafi do sprzedaży w 2018 r. - najpierw w Ameryce Północnej, a następnie w Europie i Azji.

Firma Elona Muska zapowiedziała również, że pierwszeństwo w kwestii rezerwacji będą mieli ci klienci, którzy są już posiadaczami samochodów Tesli. W oficjalnym komunikacie czytamy, że "najszybszy sposób, by stać się posiadaczem Modelu 3, to wcześniejszy zakup Modelu S lub Modelu X".

bFfEQqjm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)