Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zarząd Polskiego Radia dwuosobowy? Lichocka o mediach i spółkach Skarbu Państwa

127
Podziel się

Nowy prezes Polskiego Radia zostanie wybrany 16 lutego, zarząd radia prawdopodobnie będzie dwuosobowy - powiedziała posłanka Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych. Pochwaliła się także wynikami spółek Skarbu Państwa i odniosła się do afery wokół Bartłomieja Misiewicza.

Zarząd Polskiego Radia dwuosobowy? Lichocka o mediach i spółkach Skarbu Państwa
(REPORTER)
bEqiVGBh

Nowy prezes Polskiego Radia zostanie wybrany 16 lutego, zarząd radia prawdopodobnie będzie dwuosobowy - powiedziała posłanka Joanna Lichocka zasiadająca w Radzie Mediów Narodowych. Pochwaliła się także wynikami spółek Skarbu Państwa i odniosła się do afery wokół Bartłomieja Misiewicza.

Na przełomie stycznia i lutego Rada Mediów Narodowych przesłuchała sześcioro kandydatów, którzy zakwalifikowali się do trzeciego, ostatniego etapu konkursu na prezesa Polskiego Radia.

- Myślę przede wszystkim o czterech nazwiskach: Tomaszu Wybranowskim, Mariuszu Staniszewskim, Jacku Sobali i Barbarze Stanisławczyk-Żyle. Są to osoby, które zaprezentowały spójną wizję Polskiego Radia, mają konkretne przemyślenia i pomysły. Ludzie, którzy czują radio - podkreśliła na konferencji prasowej w Pleszewie (woj. wielkopolskie) posłanka Lichocka.

bEqiVGBj

Według Lichockiej obecna prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk-Żyła udowodniła ponadto, że jest dobrym menadżerem. - Wypracowała dodatni bilans i Polskie Radio ma zysk na koniec roku. Ona bardzo uczciwie i rzetelnie zarządzając radiem wyczyściła wszystkie kłopoty finansowe Polskiego Radia. Obecnie sytuacja jest bardzo stabilna, co pozwala na nowe inwestycje - powiedziała posłanka.

Dodała, że dobrze się stanie, jeżeli nowy zarząd zagospodaruje w radiu wszystkie osoby biorące udział w konkursie.

Państwowe spółki wychodzą na prostą

Podczas poniedziałkowej konferencji Lichocka mówiła także o danych finansowych spółek Skarbu Państwa za 2016 rok i wyniki porównała do czasów rządów PO-PSL.

- Niektóre spółki miały już upadać, jak na przykład LOT, a tymczasem nagle mają się bardzo dobrze. W 2016 roku spółka LOT osiągnęła 200 mln zł zysku, w 2015 roku, pod rządami PO-PSL, miała 25 mln strat - powiedziała Lichocka. Według niej, PKN Orlen osiągnął zysk w wysokości 5 mld zł, w 2015 o 2 mld zł mniej, trzy kwartały zarządzania spółką Lotos dały zysk w wysokości 711 mln zł, a ENEA osiągnęła 720 mln zysku.

bEqiVGBp

- PKP Intercity - jeszcze dwa lata temu zdaniem PO prawie bankrut, a tymczasem osiągnął zysk w wysokości 47 mln zł - powiedziała Lichocka. Jak mówiła posłanka, Tauron Polska Energia zakończył rok na plusie kwotą 271 mln zł, PZU - za trzy kwartały - 1,5 mld, KGHM Polska Miedź S.A. osiągnął zysk w wysokości 625 mln zł, a w 2015 roku wygenerował straty w wysokości 3 mld złotych. W tym ostatnim przypadku straty wynikały jednak z odpisów na utratę wartości inwestycji zagranicznych. Gdyby nie one, spółka byłaby na plusie, o czym pisaliśmy tutaj.

Wystarczy nie kraść?

- Ta zasada, o której mówiła pani premier, że wystarczy nie kraść, działa błyskawicznie - powiedziała Lichocka. Dodała, że to, co obecnie robi PiS jest zatrzymaniem kradzieży w Polsce i przeciwdziałaniem wyciekaniu pieniędzy ze spółek oraz instytucji, które są kluczowe dla bezpieczeństwa polskiej gospodarki.

- Opozycja próbuje przenieść swoje grzechy z ośmiu lat rządów na PiS. Twierdzą, że tak jak oni obsadzali stanowiska krewnymi, kumplami, znajomymi, umawiali różne dile na cmentarzach, czy przy śmietniku, teraz ich zdaniem to samo podobno robi PiS - mówiła Lichocka.

bEqiVGBq

Według niej, należało zmienić wiele zarządów spółek Skarbu Państwa po to "żeby państwo odzyskało kontrolę, żeby wreszcie w zarządach i radach nadzorczych tych spółek zasiedli ludzie, którzy reprezentują polską rację stanu a nie interesy Sławków czy Rysiów".

Zdaniem Lichockiej, opozycja rozsiewa tak dużo nieprawdziwych informacji, że trudno nadążyć z ich prostowaniem. - Opozycja uczestniczy w mistrzostwach na fake news. Im więcej nieprawdziwych informacji, im więcej szumu medialnego, tym lepiej. Manipulacja jest chlebem powszednim dla opozycji - powiedziała posłanka.

Zmasowany atak na chłopaka

Lichocka odniosła się na poniedziałkowej konferencji prasowej także do medialnego zamieszania wokół Bartłomieja Misiewicza, rzecznika MON i szefa gabinetu politycznego ministra obrony Antoniego Macierewicza.

- Tak zmasowany atak na tego chłopaka oparty o brudne prowokacje, kłamliwe informacje i oskarżenia jest zastanawiający i niepokojący. Moim zdaniem jest to atak na Antoniego Macierewicza i linię, którą realizuje w MON. Jeżeli wspomni się o tym w kontekście przyjazdu amerykańskich żołnierzy do Polski, to takie uderzenie w MON musi budzić zastanowienie - powiedziała posłanka PiS.

bEqiVGBr

W mediach pojawiła się w poniedziałek informacja, że Misiewicz definitywnie odchodzi z resortu. MON ją zdementowało.

Szef MON odnosząc się do doniesień medialnych powiedział w poniedziałek, że Misiewicz jest pracownikiem MON i wykorzystuje urlop. Dodał, że jego obowiązki jako rzecznika przejęło biuro prasowe, a jako szefa gabinetu politycznego - Krzysztof Łączyński. Macierewicz zapowiedział skierowanie do prokuratury zawiadomienia ws. działań na szkodę MON m.in. w związku z rozpowszechnianiem nieprawdy.

bEqiVGBK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(127)
JS 56
4 lata temu
Pani Lichocka, ma Pani w sobie coś dziwnego, odpychającego, nie można Pani słuchać!!!!!! Kobieto zamilcz i głupot nie opowiadaj. Już najgorzej jest jak bierze Pani udział w jakieś rozmowie, szok!!!!
olo
4 lata temu
pani lichocka misiewicz juz sie nie broni !!!! parasol honory etc, im szybciej go odsuniecie tym mniej stracicie na wizerunku !!!!
o.k.
4 lata temu
Myślałem, że jest pani poważniejszą kobietą! Bo dziennikarką to wyjątkowo pachnącą koniunkturalizmem!!!
bEqiVGBL
słuchacz
4 lata temu
Jak zaczynał się Polsat dało się pani słuchać dobrze,że zabrali z ANTENY.
Babinicz
4 lata temu
A jak nazwać wysokie wynagrodzenia prezesów tych spółek to czyste złodziejstwo o odprawach już nie wspomnę.
...
Następna strona