Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

JP Morgan w Polsce. Trwa rekrutacja do nowego biura

18
Podziel się:

Największy bank inwestycyjny na świecie rekrutuje do swojego biura w Warszawie. W ciągu ostatnich kilkunastu dni na stronie z ofertami pracy pojawiło się kilkadziesiąt nowych propozycji.

O otwarciu biura amerykańskiego do Polski Mateusz Morawiecki informował we wrześniu ubiegłego roku.
O otwarciu biura amerykańskiego do Polski Mateusz Morawiecki informował we wrześniu ubiegłego roku. (ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

Poszukiwani są między innymi analitycy, pracownicy działów raportowania, HR czy obsługi klienta. W tej chwili JP Morgan szuka przez swój portal internetowy 74 osób. W sumie pracę ma znaleźć - jak zapowiadał jesienią ubiegłego roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki - kilka tysięcy osób. Według "Pulsu Biznesu" ma to być około 5 tysięcy pracowników.

"Kluczowe miejsce dla naszego biznesu" - takim nagłówkiem bank opatrzył informację o rekrutacji do biura w stolicy. "Nasze centrum w Warszawie daje nam szansę na dalszy wzrost" - pisze też spółka. Chwali się też swoim biurem budynku położonym w centrum Warszawy.

Dla osób, które nie mieszkają w Warszawie, bank umieścił krótki opis naszej stolicy, który ma zachęcać do przeprowadzki. Co znalazło się w tym opisie? Między innymi wzmianka o burzliwej historii miasta i wymieszanej architekturze. Od gotyckich katedr, przez socjalistyczne bloki po nowoczesne wieżowce.

Zobacz także: Zobacz też: "Polskie banki wejdą na rynki zachodnie"

Oprócz tego mamy wzmiankę o restauracjach serwujących szeroki wachlarz dań z różnych zakątków świata. Z jednej strony bank wymienia więc, że w Warszawie zjemy dania kuchni azjatyckiej i afrykańskiej. Z drugiej - nie zabrakło wzmianki o tradycyjnych polskich pierogach.

JP Morgan zapewnia też, że nikt w Warszawie nudzić się nie będzie. Sposobów na spędzanie wolnego czasu jest bowiem tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie.

O tym, że JP Morgan otworzy w Polsce swoje centrum, mówi się od września ubiegłego roku. Informację tę podał wówczas Mateusz Morawiecki.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(18)
Aśka
4 lata temu
Czy ktoś z tych, którzy są już po rozmowie może napisać o jakie wynagrodzenie można się starać np. na stanowisku senior analyst? czy 10 tys brutto jest zbyt wygórowaną kwotą?
Juzef
4 lata temu
Ktoś musi obsłużyć roszczenia "Starszych Braci" zza oceanu
ork
4 lata temu
kto dostał ofertę pracy z niższym wynagrodzeniem od aktualnego - łapka w górę :)
Lola
4 lata temu
W warszawskim Hiltonie pracownicy traktowani są gorzej niż niewolnicy.
podatnik
4 lata temu
To w ramach repolonizacji gospodarki i uniezależniania jej od obcego kapitału? Szanowni wyborcy PIS, otwórzcie oczy i ruszcie mózgi, przecież ten człowiek kontynuuje dzieło Tuska, jakim jest całkowite przerobienie Polski na żerowisko dla międzynarodowego kapitału. Tylko że Morawiecki robi to znacznie bardziej intensywnie, a przy tym niewiarygodnie kłamie. Tusk przynajmniej nie udawał patrioty.