Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jutro strajk generalny na kolei

0
Podziel się

O północy rozpocznie się 24-godzinny protest - zapowiedzieli przedstawiciele związków zawodowych Przewozów Regionalnych. Kolejarze nie doszli do porozumienia z zarządem spółki.

Jutro strajk generalny na kolei
(pkp.pl)
bDTkPOcB

[Aktualizacja: 20:11]

Rozmowy ostatniej szansy ze związkowcami z Przewozów Regionalnych i zarządem spółki nie przyniosły rozwiązania. Dziś o północy rozpoczyna się strajk generalny - zapowiedzieli kolejarze. Nie będzie kursował żaden z 2,7 tys. pociągów, które codziennie wożą do pracy około 300 tys. pasażerów.

Negocjacje w Ministerstwie Infrastruktury trwały od 10 rano. O 16 związkowcy poinformowali, że nie doszli do porozumienia ze stroną rządową i zapowiedzieli, że do 20 będą czekać na propozycje ministerstwa. Te ich jednak nie usatysfakcjonowały.

W spotkaniu w MI udział ze strony resortu udział wzięli minister Cezary Grabarczyk i odpowiedzialny za koleje wiceminister Andrzej Massel. Rzecznik ministerstwa Mikołaj Karpiński zastrzegał, że decyzje podejmować będą strony sporu, czyli związkowcy i zarząd PR.

bDTkPOcD

W piątek Rada nadzorcza Przewozów Regionalnych zgodziła się na zaproponowane przez zarząd spółki podwyżki dla pracowników o 120 zł od początku sierpnia. Związkowcy domagają się podwyżek o 280 zł, oczekują też zmiany organizacji pracy i funkcjonowania spółki.

Na początku lipca związkowcy zorganizowali strajk ostrzegawczy, zatrzymując na dwie godziny pociągi przewoźnika w całej Polsce. Referendum strajkowe przeprowadzone w Przewozach Regionalnych wykazało, że pracownicy są gotowi podjąć strajk generalny.

bDTkPOcJ

Przewozy Regionalne to największy w Polsce kolejowy przewoźnik pasażerski - dziennie wyjeżdża na tory około 2,7 tys. pociągów, z których korzysta około 300 tys. pasażerów - głównie dojeżdżających do pracy.

Czytaj więcej o sytuacji na kolei:
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t149049.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bez;podwyzek;bedzie;strajk;referendum,230,0,870630.html) Bez podwyżek będzie strajk? Referendum Rozpoczęło się referendum strajkowe w Przewozach Regionalnych - największym polskim kolejowym przewoźniku pasażerskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t85002.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zaakceptowali;podwyzki;dla;kolejarzy;nie;bedzie;strajku,30,0,890654.html) Dzięki temu nie będzie paraliżu kolejowego? Szefowie Przewozów Regionalnych zgodzili się na podwyżki dla pracowników od początku sierpnia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t127224.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/syryjczyk;w;porownaniu;z;innymi;na;kolej;placimy;malo,121,0,742009.html) Syryjczyk: W porównaniu z innymi na kolej płacimy mało Gdyby Deutsche Bahn miało tyle co PKP, to nie wyglądałoby lepiej.
bDTkPOde
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)