Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Już niedługo narada nad falą bankructw w UE

0
Podziel się:

Herman Van Rompuy nie wykluczał piątku, ale Komisja Europejska przełożyła spotkanie.

Już niedługo narada nad falą bankructw w UE
(ec.europa.eu)

Szczyt krajów strefy euro, którego celem jest zatrzymanie efektu domina i rozszerzania się kryzysu zadłużenia, odbędzie się _ we właściwym czasie _ - podała w czwartek Komisja Europejska po odroczeniu terminu planowanego na piątek spotkania.

_ - Spotkania tego typu stanowią część dyskusji _ między europejskimi przedstawicielami - powiedziała prasie rzeczniczka KE Pia Ahrenkilde, dodając, że do spotkania dojdzie, _ kiedy będzie właściwy czas _. Tym samym, jak pisze agencja AFP, dała do zrozumienia, że negocjacje jeszcze nie osiągnęły wystarczającego postępu. - _ W tej chwili trwa intensywna praca _ - wskazała Ahrenkilde.

Ministrowie finansów strefy euro polecili swoim wiceministrom, by zaproponowali rozwiązanie problemu, który wywołuje ostatnio silny niepokój w strefie. Chodzi o wdrożenie drugiego planu pomocy dla Grecji, by ta mogła uniknąć bankructwa.

Rzeczniczka powiedziała również, że w sprawie udziału wierzycieli prywatnych, banków i funduszy inwestycyjnych w ratowaniu zadłużonej Grecji istnieją podziały, zwłaszcza między Berlinem a Paryżem.

Przedwczoraj przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy nie wykluczył, że nadzwyczajny szczyt przywódców krajów strefy euro dotyczący kryzysu zadłużenia zorganizowany zostanie w jutro. Jednak niektóre kraje, zwłaszcza Niemcy, uważają, że jest to termin zbyt wczesny.

Pomysł zorganizowania szczytu świadczy o rosnącym niepokoju przywódców UE co do możliwości rozszerzenia się kryzysu zadłużenia na tak ważne kraje, jak Włochy czy Hiszpania co zagroziłoby całej unii monetarnej.

_ - Najprawdopodobniej spotkanie odbędzie się dopiero na początku przyszłego tygodnia _, by dać czas na przezwyciężenie rozbieżności - podało źródło dyplomatyczne. Według niego pod uwagę brany jest poniedziałek, ale wszystko będzie zależeć od postępu dyskusji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t94164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ateny;nie;zgodza;sie;na;bankructwo,31,0,871711.html) Ateny nie zgodzą się na bankructwo _ - Ochrona Grecji to samoobrona strefy euro - _ mówi minister finansów Ewangelos Wenizelos.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t84887.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/strefa;euro;dopuszcza;bankructwo;grecji;pierwsza;taka;wypowiedz,164,0,871332.html) Strefa euro dopuszcza bankructwo Grecji. Pierwsza taka wypowiedź Oznajmił to jeden z ministrów eurogrupy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t74588.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;czas;na;zmiane;polityki;wobec;grecji,24,0,865048.html) Polska: Czas na zmianę polityki wobec Grecji Jacek Rostowski na forum światowym krytykuje działania Unii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)