Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kaczyński za zakazem handlu w niedzielę. PiS poprze pomysł "Solidarności"

Kaczyński za zakazem handlu w niedzielę. PiS poprze pomysł "Solidarności"

 

Kaczyński popiera pomysł zakazu handlu w niedzielę - zadeklarował w programie #dziejesienazywo Alfred Bujara z NSZZ "Solidarność". Prezes PiS miał swoje zdanie w tej sprawie wyrazić tydzień temu podczas spotkania ze związkiem w Radomiu. Wcześniej poparcia udzielili już premier Beata Szydło i prezydent Andrzej Duda. Związek musi teraz jeszcze tylko zebrać 100 tys. podpisów pod obywatelskim projektem w tej sprawie.

Szef handlowej "Solidarności" przyznał w #dziejesienazywo, że nie liczy podpisów poparcia. Na razie są one zbierane przez zakładowe centrale związkowe w sklepach oraz firmach. W wakacje każdy będzie mógł się jednak pod ustawą podpisać, bo związkowcy chcą wyjść na ulice.

- Zbiera związek, zbierają pracownicy. Bardzo dużo osób przesyła nam listy. Kościół nas wspiera, były wypuszczone listy w "Gościu Niedzielnym". Te podpisy też do nas trafiają - mówił Bujara.

Według niego nie ma dziś w sklepach strachu przed zwolnieniami i dlatego pracownicy popierają pomysł "Solidarności". Pytany o negatywne opinie np. z forów sieci Biedronka, twierdzi, że nie słyszał o takiej niechęci. Twierdzi też, że przeciwko temu prowadzona jest negatywna kampania. Jednocześnie zaznacza, że nie ma strachu o zebranie 100 tys. podpisów.

- Miałem okazję w ostatni czwartek rozmawiać z prezesem PiS o jego stosunek do ustawy. Jest to przecież partia, od której będzie wszystko zależało. Mówiłem że nie boimy się o zbierania podpisów. Będzie ich więcej niż 100 tys. Prezes Kaczyński zadeklarował, że popiera ustawę - mówił Bujara.

Jak dodał, prezes PiS miał powiedzieć, że gdy tylko ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele trafi do Sejmu, to on za nią zagłosuje. Bujara stwierdził jednak, że Kaczyński nie obiecał partyjnej dyscypliny w tej sprawie. Gdy dwa lata temu głosowano jednak w Sejmie nad podobnym projektem, wówczas wszyscy posłowie PiS go poparli. Podobnie zrobili parlamentarzyści Solidarnej Polski m.in. Beata Kempa czy Arkadiusz Mularczyk.

Bujara przypomniał, że pozytywnie o projekcie wypowiadała się jeszcze w styczniu premier Beata Szydło.

- Prezydent w trakcie kampanii wyborczej zapytany przeze mnie, czy poprze taki projekt, powiedział, że tak - mówił w #dziejesienazywo szef handlowej "Solidarności".

 

pis, kaczyński, solidarność, zakaz handlu, koniec handlu
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
ala
2016-11-21 05:59
czy kościoły też będą zamykać w niedzielę ?
jA
2016-11-19 20:59
FAJNIE ZAKAZ PRACY W ŚWIĘTA I NIEDZIELĘ TAKŻE DLA LEKARZY ,PIELĘGNIAREK I WSZYSTKICH LUDKÓW PRACUJĄCYCH W NIEDZIELĘ
yayacobyły
2016-11-19 19:07
Kaczyński, Duda (obaj) i Szydło nie robią zakupów w ogóle to co Im tam. A co, a gospodarka, a dochody do budżetu, a nadprodukcja rolna, w d......e mają to wszystko, byle by przypodobać się p. Rydzykowi
Pokaż wszystkie komentarze (163)