Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PiS stawia na Mieszkanie+ i programy gospodarcze. Kaczyński o planach rządu na kolejne dwa lata

PiS stawia na Mieszkanie+ i programy gospodarcze. Kaczyński o planach rządu na kolejne dwa lata

Jarosław Kaczyński był gościem TVP zaraz po "Wiadomościach". Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Jarosław Kaczyński był gościem TVP zaraz po "Wiadomościach".
- Program Mieszkanie+, realizacja programów gospodarczych oraz programów, które odnoszą się do finansów publicznych - to najważniejsze zadania na kolejne lata - powiedział w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podczas poniedziałkowego wywiadu w TVP Kaczyński był pytany m.in. o najważniejsze zadania na kolejne lata rządów. - To na pewno realizacja Mieszkania+, realizacja tych wszystkich programów gospodarczych i tych, które odnoszą się do finansów publicznych - odpowiedział.

- Jeśli chodzi o sferę społeczną, to bym się przede wszystkim skoncentrował na tych, którzy jak dotąd skorzystali, ale niewiele - dodał wyjaśniając, że chodzi m.in. o emerytów.

Kaczyński: Polacy mogą wyznaczyć chorej Europie drogę do uzdrowienia

Kaczyński obiecywał też wsparcie dla matek samotnie wychowujących dzieci, mających niewielki dochód, ale nie mogących dostać pieniędzy z 500+. - To też jest problem, który jest przed nami - stwierdził Kaczyński.

Szef PiS podkreślił, że aby to uzyskać, musi prowadzić "politykę odpowiedzialną". - Skrzętną, ofensywną, ale jednocześnie przewidywalną. To znaczy, że nie możemy uruchomić spirali różnego rodzaju roszczeń, bo to nam wtedy nie pomoże. Wtedy po prostu nie uzyskamy tego, co jest najbardziej potrzebne, tzn. tego co jest najbardziej sprawiedliwe - mówił.

Kaczyński był też pytany o to, co się nie udało rządowi przez pierwsze dwa lata rządów.

- Jest wiele kwestii niedokończonych - mówił prezes PiS. - Ceny autostrad nie spadły w sposób znaczący, a powinny spaść. Mamy do czynienia z różnego rodzaju pytaniami w całej sferze infrastruktury - przyznał.

pis, kaczyński, prezes pis
Czytaj także
Polecane galerie
weteran
2018-02-13 18:30
a ja bym postawił na nowe wiezienia bo się mogą przydać
ZK590
2018-02-13 17:23
czy do owych lokali ++++ w załączeniu będą rozdawane samochody++++ z paliwem? Wszak w dzisiejszych czasach nie wypada męczyć się bez samochodu.
Bida z Nędzą
2017-11-15 14:52
Panie Kaczyński, a kiedy w końcu wzrośnie kwota zasiłku pielęgnacyjnego dla osób niepełnosprawnych, która od 2006 roku wynosi marne 153 złote miesięcznie i przez te 11 lat nie wzrosła, ani razu nawet o 1 złotówkę !!!!
Pokaż wszystkie komentarze (16)