Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaczyński do mieszkańców Słupska: Nie obiecuję cudów. Ale nowe województwo, już tak

0
Podziel się:

Lider PiS przekonywał, że jest dla Polski alternatywa w wyborach, także tych najbliższych - europejskich.

Kaczyński do mieszkańców Słupska: Nie obiecuję cudów. Ale nowe województwo, już tak
(PAP/Jan Dzban)

Przedstawiając program partii, powiedział, że jeśli Polska ma trwać, to trzeba doprowadzić do zwiększenia liczby urodzin dzieci oraz skończyć z tzw. pułapką średniego rozwoju.

Pułapka ta, jak wyjaśnił, polega na tym, że Polska osiągnęła poziom, który _ nie może być już określany jako niski, ale nie może się tego wyrwać _. _ Podobnie jak Portugalia. Wciąż jest trochę bogatsza od Polski, ale od wielu lat właściwie stoi w miejscu. Jeżeli się nie wyrwiemy, to nie będziemy w stanie rozwiązać żadnych problemów społecznych _ - powiedział Jarosław Kaczyński.

Wyrwanie się pułapki średniego rozwoju, jak dodał lider PiS, jest możliwe dzięki silnej, stymulowanej odpowiednią polityką gospodarce._ _

_ - Zaplanowaliśmy taką politykę w naszym programie. To plan +jednego biliona+. Plan zupełnie realny. W końcu lat 30. ówczesna biedna Polska wydawała ze środków państwowych na inwestycje ok. 5 proc. PKB. Jeśli teraz weźmiemy środki europejskie i dodamy to, co my chcemy wydać, to będzie mniej niż 5 proc. PKB _ - wyjaśniał prezes PiS.

Państwo, jak mówił Kaczyński, _ musi zainwestować ze środków publicznych duże sumy, żeby rozwiązać różne problemy, np. infrastrukturalne, ale i także żeby wesprzeć czy odbudować różne dziedziny życia gospodarczego, np. gospodarkę morską, czy uruchomić budowę mieszkań dla przeciętnie zarabiających ludzi _.

Pytany przez słuchaczy, jak widzi rozwój regionu słupskiego, prezes PiS przypomniał, że partia chce utworzenia województwa środkowopomorskiego.

_ Jarosław Kaczyński odwiedza w czasie weekendu Pomorze Środkowe. Po wizycie w Słupsku, pojechał do Miastka (Pomorskie). W niedzielę spotka się z mieszkańcami Koszalina i Drawska Pomorskiego (Zachodniopomorskie). Między Gdańskiem a Szczecinem jest 355 km (...) to oznacza, że w środku regionu jest sfera peryferyjna. Nie ma własnego ośrodka administracyjnego, dlatego trzeba odtworzyć woj. środkowopomorskie z dwoma stolicami, jedną w Koszalinie, drugą w Słupsku _ - powiedział Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości dodał, że ugrupowanie jest zdecydowanym zwolennikiem zrównoważonego rozwoju i za rządów PiS do regionu słupskiego będzie napływać więcej środków europejskich, co _ pozwoli na jakąś odbudowę społecznej witalności _.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)