Notowania

wojna w libii
11.07.2011 07:19

Kaddafi dogaduje się z Francją?

Według syna libijskiego dyktatora Muammara Kaddafiego za utworzeniem Libijskiej Rady Powstańczej stoi francuski rząd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Saif al-Islam al-Kaddafi, syn libijskiego dyktatora Muammara Kaddafiego powiedział w wywiadzie udzielonym algierskiej gazecie, że jego ojciec prowadzi rozmowy z rządem Francji. *Natomiast administracja USA jest nadal przekonana, że dyktator musi zrzec się władzy. Stany Zjednoczone będą nadal wspierać akcję NATO w tym kraju - poinformował wczoraj Departament Stanu USA.*

W wywiadzie, który ukaże się dziś w dzienniku _ El Khabar _, syn dyktatora powiedział: _ prawda jest taka, że my rozmawiamy z Francją, a nie z buntownikami _.

- _ Nasz wysłannik do Sarkozy'ego powiedział, że francuski prezydent wyraził się bardzo jasno i powiedział _ My stworzyliśmy radę (powstańczą) i bez naszego wsparcia, pieniędzy i broni, rada nigdy by nie istniała _ _ - dodał Saif al-Islam al-Kaddafi, odnosząc się do Narodowej Rady Libijskiej, czyli de facto rządu powstańców.

Tymczasem oficjalny komunikat Departamentu Stanu, odnoszący się do wypowiedzi ministra obrony Francji Gerarda Longuet, który wspomniał o możliwości zawarcia porozumienia między siłami wiernymi Kaddafiemu a powstańcami głosi: _ To lud Libii zdecyduje, w jaki sposób dojdzie do przekazania władzy, ale my jesteśmy zdecydowanie przekonani, że Kaddafi nie może pozostać u władzy _.

Stany Zjednoczone będą nadal wspierać koalicję NATO w walce o bezpieczeństwo narażonej na ataki ludności cywilnej w Libii. Zdaniem USA akcja NATO pozwala zwiększyć presję na Kadafiego i pozwala powstańcom na bardziej _ efektywne działania _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t80882.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;straszy;europe;wysle;meczennikow,38,0,869926.html) Kaddafi straszy Europę. Wyśle męczenników? Libijski dyktator chce zemścić się za naloty wojsk NATO. Grozi zamachami w krajach europejskich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t80044.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nato;przyjmie;delegacje;libijskich;rebeliantow,72,0,867144.html) NATO przyjmie delegację libijskich rebeliantów Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen poinformował , że delegacja libijskich powstańców z Bengazi zostanie przyjęta 13 lipca przez Radę NATO w siedzibie tej organizacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t139064.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rebelianci;atakuja;na;zachodzie;libii,161,0,866721.html) Rebelianci atakują na zachodzie Libii W rejonie Gualich doszło do intensywnej wymiany ognia artyleryjskiego i moździerzowego pomiędzy rebeliantami i siłami wiernymi Kadafiemu.
Tagi: wojna w libii, muammar kaddafi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz