Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kalisz o Kaczyńskim: Prezes wbija szpilę!

0
Podziel się:

Hasła Kaczyńskiego są populistyczne! Będzie się śmiał z tych ludzi, którzy mu wierzą - twierdzi polityk SLD.

Kalisz o Kaczyńskim: Prezes wbija szpilę!
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- _ Hasła Kaczyńskiego są populistyczne! Prezes wbija po prostu swoją szpilę. Będzie się śmiał z tych ludzi, którzy mu wierzą _ - tak skomentował expose Jarosława Kaczyńskiego, Ryszard Kalisz, poseł SLD.

I dodał: _ - To jest rzucanie słów na wiatr. __ Wystąpienie Kaczyńskiego jest bardzo niewiarygodne, to dla mnie bajdurzenie. Prezes PiS nie przedstawił jak zamierza to zrealizować, rzucił tylko kilka haseł w przestrzeń. _

Były szef MSWiA pytany czy w zakresie polityki socjalnej nie są to postulaty bliskie lewicy, odpowiedział że niektóre byłby w stanie poprzeć. Np._ likwidację pożerającego mnóstwo pieniędzy NFZ. Tam nie ma żadnej kontroli nad ogromnymi finansami, a odpowiedzialność za zły stan służby zdrowia jest zrzucana m.in. na lekarzy _ – dodał poseł.

Poza tym Ryszard Kalisz zgodził się z propozycjami dotyczącymi budownictwa mieszkaniowego i progresywnej stawki podatkowej zaprezentowanymi przez prezesa PiS. Jednocześnie podkreślił, że nie są to nowe pomysły. - _ My jako lewica je popieramy, ale to są nasze postulaty, które Kaczyński przedstawia jako własne _ – dodał.

Z kolei w sprawie Amber Gold, zdaniem Ryszarda Kalisza, winy nie ponosi Prokurator Generalny Andrzej Seremet, ale cały system jej działania. _ - Należy dokończyć jej reformę. Oddzielnie funkcji Prokuratora Generalnego od ministra sprawiedliwości w 2010 roku było tylko wstępem, początkiem prac. Ten system jest zły _ – podkreślał Kalisz.

Rozmowa przeprowadzona podczas podczas XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy
- _ To jest jak dom, który ma ściany, podłogę, ale nie ma dachu – _ podsumował minister. Zdaniem posła Kalisza trzeba zmienić cały system postępowania przygotowawczego. – _ Od tego powinny być organy podległe rządowi, czyli policja, ABW i inne. Prokurator powinien prowadzić sprawę od początku do końca, ale zajmować się tylko nadzorem prawnym. _

Zdaniem byłego ministra MSWiA prokurator generalny powinien odpowiadać za ściganie przestępstw, a za ochronę praworządności minister sprawiedliwości.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Tusk ujawni dalsze plany rządu Szef rządu podkreślił, że najbliższe trzy lata będą wymagały kompetencji, odwagi i twardości.
Czy Donald Tusk "bezczelnie kłamał"? Szef partii opozycyjnej zarzucił premierowi kłamstwo i wzywa go by powtórzył te słowa poza salą sejmową.
Kaczyński ocenia expose Tuska Według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego expose premiera Donalda Tuska było zręczne. Podkreślił jednak, że żadne expose nie jest w stanie samo nic zdziałać.
Poseł PiS zarzuca Tuskowi kłamstwo. Ma rację? Poseł PiS Przemysław Wipler domaga się informacji od premiera, kiedy ten zapoznał się z notatką ABW.
Platforma wyśmiewa propozycje Kaczyńskiego _ Gruszkami na wierzbie _ nazwała PO propozycje sformułowane przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)