Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kanadyjczycy będą szukać gazu w Polsce

0
Podziel się:

Pełną parą idą poszukiwania gazu łupkowego w Polsce. Kilka odwiertów zostanie wykonanych lada moment.

Kanadyjczycy będą szukać gazu w Polsce
(Algost/Dreamstime)

Spółka naftowa Marathon Oil Corporation, która posiada 11 koncesji na poszukiwania gazu łupkowego w Polsce, zamierza w tym roku wykonać 6-7 odwiertów, poinformowano w komunikacie._ _

_ - Marathon Oil wykonał pierwszy odwiert w Polsce, a obecnie prowadzi badania nad jego wynikami. Spółka planuje trzy kolejne odwierty w najbliższych kilku miesiącach, a do końca 2012 r. - łącznie 6-7 odwiertów _ - głosi komunikat.

W IV kw. 2011 r. Marathon rozpoczął już odwierty w rejonach Łęcznej i Siedlec.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/216/m89048.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ile;jest;gazu;lupkowego;w;polsce;eksperci;nie;sa;pewni,34,0,974882.html) *Z gazem łupkowym jest problem. Twierdzą, że... * Żaden odwiert z ostatniego roku nie dał jasnej odpowiedzi, czy surowca jest dostatecznie dużo, by wydobycie było opłacalne. Spółka podkreśla, że jej polskie koncesje mogą okazać się najbardziej znaczącą szansą na niekonwencjonalny gaz w środkowej Europie.

Polskie zasoby gazu łupkowego uznawane są za największe w Europie. Amerykańska agencja Energy Information Administration (EIA) szacuje, że wydobywalne zasoby gazu łupkowego w Polsce wynoszą 187 bilionów stóp sześciennych (tj. ok. 5,3 biliona m. sześc.). Jest to najwyższy szacunek złóż tego gazu niekonwencjonalnego w Polsce - wcześniej szacowano je na 1,4 bln m. sześc. (Wood Mackenzie) do 3,0 bln m. sześc. (Advanced Resources International). Liczba koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce przekroczyła już 100.

Więcej o poszukiwaniach łupków w Polsce czytaj w Money.pl
Podejrzewają, że mamy duże złoża ropy Technologia wydobycia ropy łupkowej jest podobna do technologii eksploatacji gazu z łupków.
Poszukują gazu łupkowego. Ruszają odwierty Pod koniec października rozpocznie się kolejny etap poszukiwania gazu łupkowego na Lubelszczyźnie.
Gaz łupkowy już na rynku. Dobre wiadomości Paliwo będzie pochodzić z odwiertów PGNiG w Wejherowie na Pomorzu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)