Notowania

Kanał TVP dla cudzoziemców wystartował. Jest dostępny tylko w internecie

Do "wszystkich obcokrajowców, którzy interesują się Polską", jest skierowany nowy anglojęzyczny kanał TVP Poland In. Dostępny w internecie kanał ma informować o Polsce i przybliżać polski punkt widzenia na sprawy międzynarodowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VanNouten/public domain)
TVP nie ujawnia kosztów uruchomienia nowego kanału.

Kanał został uruchomiony 11 listopada, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest przeznaczony dla zagranicznych odbiorców oraz przebywających w Polsce cudzoziemców. Nadawany będzie wyłącznie w języku angielskim.

- Chcemy, by dzięki nam cudzoziemcy mogli odkryć wszystko to, co najciekawsze w naszym kraju, to z czego słyniemy, z czego jesteśmy dumni, ale i to, co nowe - mówi wiceprezes TVP Maciej Stanecki. - Chcemy pokazać Polskę, której najprawdopodobniej nie znają. Taką, jaka jest w rzeczywistości - dodaje.

Wideo: pada pytanie o obiektywizm TVP. Jacek Sasin: ja wiem, słabo oglądam

Stanecki przekonuje, że intencją twórców nowego kanału jest pokazanie w publicystyce zjawisk społecznych "z pewnego dystansu, w sposób czytelny dla anglojęzycznych odbiorców, niezanurzonych w codziennych, bieżących tematach kraju".

Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że streaming kanału, między innymi na YouTube i Facebooku będzie dostępny na całym świecie, ale poza Ameryką Północną.

Telewizja Polska w informacji prasowej wyjaśnia, że "zapraszająca i zapadająca w pamięć" nazwa kanału jest skrótem poszczególnych nazw pasm programowych: Poland in News, Poland in Culture, Poland in History.

TVP pisze, że jednym z tytułów, który zasługuje na uwagę, jest cykl dokumentalny "W stronę Polski", który ukazuje kraj oczami cudzoziemców, którzy wybrali Polskę na swoją nową ojczyznę. "Bohaterowie dokumentu pochodzą z różnych krajów, każdy z nich inaczej odbiera Polskę i inaczej patrzy na codzienne życie w nowym dla nich kraju" - czytamy.

W ramówce znajdą się również sport, rozrywka i seriale. Obcokrajowcy będą mogli obejrzeć zarówno historyczny "Czas honoru", jak i obyczajowo-komediowe "O mnie się nie martw". TVP przekonuje, że "ciekawą propozycją" będzie serial "Bodo".

Integralną częścią kanału ma być portal internetowy Polandin.com, a w przyszłym roku TVP chce uruchomić aplikację mobilną i rozszerzyć streamingową emisję kanału o dostęp satelitarny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: telewizja, tvp, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-11-2018

realy?PiSowska wersja Russian Today?

11-11-2018

AndrzejPodobno Jarosław świetnie mówi po angielsku.

11-11-2018

mis 23A co na to Ryży tez będzie datki zbierał

Rozwiń komentarze (211)