Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kandydat na ministra rolnictwa. Kalemba spotkał się z premierem

0
Podziel się

Premier spotkał się z kandydatem PSL na ministra rolnictwa Stanisławem Kalembą

Kandydat na ministra rolnictwa. Kalemba spotkał się z premierem
(PAP/Tomasz Gzell)
bDAsjWqd

Premier Donald Tusk spotkał się z kandydatem PSL na ministra rolnictwa Stanisławem Kalembą. Najprawdopodobniej w piątek szef rządu ma podjąć decyzję w sprawie następcy Marka Sawickiego.

aktualizacja: 21:00

_ Bardzo dobre, otwarte spotkanie w dobrej atmosferze. Rozmawialiśmy o najważniejszych sprawach do rozwiązania, w tym o kłopotach z Agencją Rynku Rolnego, o Elewarze, o kontroli _ - powiedział po spotkaniu Kalemba.

bDAsjWqf

Jak dodał, spodziewa się, że w piątek premier Donald Tusk ogłosi decyzję ws. jego kandydatury. Zastrzegł jednak, że zarówno sama decyzja, jak i termin jej ogłoszenia należą do Donalda Tuska. _ Teraz wszystko jest w rękach pana premiera _ - podkreślił.

Wcześniej Stanisław Kalemba potwierdził w telewizji TVN24, że jest kandydatem na stanowisko ministra rolnictwa rekomendowanym przez PSL. Poseł jest wiceprzewodniczącym sejmowej komisji rolnictwa i uchodzi za stronnika Waldemara Pawlaka.

Kalemba ma zastąpić na tym stanowisku Marka Sawickiego, który dziś zostanie odwołany przez prezydenta. Na razie nie wiadomo czy na kandydaturę Kalemby zgodę wyrazi premier Donald Tusk.

Pytany przez TVN24 stwierdził, że nic nie wie o tym, że premier Tusk jest mu nieprzychylny. - _ A fotel ministra rolnictwa zawsze jest gorący _ - dodał.

bDAsjWql

Doświadczony parlamentarzysta, który na posiedzeniach komisji rolnictwa zachowuje się tak, jak opozycja - tak o kandydacie PSL-u na ministra rolnictwa mówi z kolei Cezary Olejniczak z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Poseł nie ukrywa, że często z Kalembą się zgadzał. Wątpi jednak, by na taką niezależność pozwolił sobie w resorcie rolnictwa.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/141/m197005.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afera;tasmowa;w;psl;czas;zaniechac;haniebnych;praktyk,19,0,1130259.html) *_ Wreszcie udało się ich złapać na kumoterstwie i kolesiostwie _ * - _ Chcę zaapelować do premiera Donalda Tuska, żeby wreszcie położył kres patologii, która ma miejsce w polskim rolnictwie _ - grzmi poseł. - _ Mówi o tym, co jest złego w rolnictwie, jak się powinno to rozwiązać. Na sali plenarnej głosuje tak jak koalicja rządząca. Jeśli będzie chciał realizować to co mówił i zapowiadał, także w swoim okręgu wyborczym w Wielkopolsce, to byłby dobrym ministrem. Mam jednak obawę, czy będzie miał akceptację ze strony dużego koalicjanta, czyli Platformy Obywatelskiej _ - zastrzegł Olejniczak.

Mariusz Kamiński z Prawa i Sprawiedliwości uważa, że PSL proponując na stanowisko ministra rolnictwa Stanisława Kalembę, gra na nosie premierowi. Kalemba, jak mówił poseł, na posiedzeniach komisji rolnictwa wielokrotnie mocno atakował rząd. - _ Taka kandydatura to zagranie odwetowe Waldemara Pawlaka _ - powiedział Kamiński.

Sam Kalemba pytany o swoje krytyczne nastawienie do ministra Marka Sawickiego powiedział, że zawsze był wymagający wobec siebie i ministrów. - _ Może jestem trudnym partnerem, ale czuję się odpowiedzialny za rolników i wieś _ - podkreślił.

bDAsjWqm

Kandydaturę Stanisława Kalemby Waldemar Pawlak ma przedstawić premierowijeszcze dziś. Spotkanie liderów koalicji ma się odbyć po wręczeniu (o godz. 14.30) Markowi Sawickiemu dymisji przez prezydenta.

Czytaj więcej w Money.pl
Żądają komisji śledczej. Przez aferę z taśmami - _ Pod rządami koalicji PO-PSL mamy do czynienia z prywatą, kumoterstwem i nepotyzmem _ - uważa Mariusz Błaszczak.
Łubudubu! Tu Władysław Serafin Bartosz Wawryszuk pisze, dlaczego szef kółek rolniczych powinien obejrzeć _ Misia _.
Przesłuchają dziś Serafina. W sprawie taśm W poniedziałek Serafin poinformował, że zawiadomił prokuraturę o upowszechnianiu w sposób niedozwolony treści nagrań tzw. taśm PSL.
bDAsjWqG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)