Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rewolucja w Karcie Dużej Rodziny. Wiek dzieci nie będzie już miał znaczenia

35
Podziel się:

Od 2019 roku o kartę będą mogły ubiegać się rodzice, którzy kiedykolwiek wychowywali co najmniej 3 dzieci. - Członkiem dużej rodziny jest się przez całe życie - podkreśla minister Elżbieta Rafalska.

Minister Rafalska ogłosiła w czwartek dobre nowiny dla dużych rodzin
Minister Rafalska ogłosiła w czwartek dobre nowiny dla dużych rodzin (Jacek Domiński/REPORTER)
bFeYKqQB

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej ogłosiła w czwartek nowości dotyczące Karty Dużej Rodziny. Towarzyszył jej minister energii Krzysztof Tchórzewski, ponieważ do grona firm wspierających program dołączyło PGNiG.

Nowy partner oferuje posiadaczom Karty dofinansowanie zakupu pieca gazowego.

bFeYKqQD

Podczas konferencji minister Rafalska podkreśliła, że wydano już blisko 2 mln Kart Dużej Rodziny, a 45 tys. rodzin korzysta już z aplikacji mobilnej.

Zobacz także: Zobacz także. Marczuk: pracujemy nad pakietem alimentacyjnym

Prawdziwa rewolucja ma jednak dopiero nastąpić i kart może przybyć lawinowo. To za sprawą zmian, które zapowiadane są na 2019 r. Wówczas nie będzie miało już znaczenia czy dzieci są pełnoletnie. O kartę będą mogły ubiegać się rodzice, którzy kiedykolwiek wychowywali co najmniej 3 dzieci - poinformowała minister.

bFeYKqQJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFeYKqRe
KOMENTARZE
(35)
Bolek
4 lata temu
Wsłuchujecie się w głos obywateli tylko wtedy kiedy jest to wam po drodze. Opiekunowie osób niepełnosprawnych dorosłych od początku waszej tzw "dobrej zmiany" przypominają wam o spełnieniu obietnicy wyborczej i wykonaniu wyroku TK z 2014 r. o zrównanie świadczenia pielęgnacyjnego nad osobą dorosłą ze świadczeniem nad niepełnosprawnym dzieckiem. Wam nie wystarcza 14 tyś zł na miesiąc a nam musi wystarczyć 520 zł/mc, tj. 17,30 zł na dzień? Wasze nagrody to nasze 10 letnie świadczenia i to jest wasza sprawiedliwość i dbanie o seniorów? Teraz rodzice z niepełnosprawnymi dziećmi znowu protestują - mają rację, ale jak my z 80-90 letnimi niepełnosprawnymi osobami mamy protestować? Opiekunowie osób niepełnosprawnych dorosłych nie mają takiego przebicia jak inne grupy społeczne i zawsze są na końcu kolejki. Czy w nazwie partii Sprawiedliwość to tylko obłuda i arogancja?
ja
4 lata temu
Widzę po komentarzach ze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Na logikę ludzie - większe rodziny maja trudniej, czemu im nie pomagac skoro wychowuja nowe pokolenia dzięki którym Polska może rosnąć w sile. Wiadomo ze wsrod wielodzietnych sa ludzie z marginesu ale sa oni tez wsrod mniejszych rodzin i tu mam wiele przykladow. Więc nie można generalizowac. Sama mam trójkę wspaniałych dzieci które kocham nad życie ale przy okazji mam kłopoty zdrowotne i mam problem z pracą na cały etat. Nie ma u nas alkoholu papierosów itp. Tworzymy wspaniałą rodzinę A kochany maz i ojciec pracuje żeby utrzymać rodzinę. To dlaczego nie możemy mieć pewnych udogodnień? Moje dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym muszę codziennie dowodzić i przewozić kilkukrotnie bo mieszkamy daleko od placówek. Nie, nie jestem wyborcą Pisu.
Marian
4 lata temu
Rafalska niech się ukłoni prezesowi.
bFeYKqRf
Polak
4 lata temu
Pani rafalska niech przestanie oklamywac Polaków to co mówi to wszystko pod publiczkę otumanic Polaków naklamac a później jakoś będzie to jest dewiza pisu żeby utrzymać się przy korycie .JAK tacy katolicy mogą być tak fałszywi ten pazerny rząd jest nie do zaakceptowana LUDZIE PRZESTAŃCIE WIERZYĆ PISOWI ONI JUZ POKAZALI PAZURY W 2 LATA ZRUIJNOWALI POLSKIE.
Anna
4 lata temu
Mam karte duzej rodziny, mieszkam pod Warszawa, w naszym miescie nie ma żadnych ulg, na karte 3+ corka nie korzysta z darmowych przejazdów komunikacja miejska, uslyszalam w urzędzie, ze trzeba miec 4 dzieci..paranoja jakas....ta karta nic warta....
...
Następna strona