Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Karta Dużej Rodziny tematem debaty z udziałem ministra pracy

0
Podziel się

Według ministra, potrzebne jest szybkie uchwalenie ustawy o Karcie Dużej Rodziny, by na trwałe wpisać ją do polskiego porządku prawnego.

Karta Dużej Rodziny tematem debaty z udziałem ministra pracy
(skynesher/iStockphoto)
bDzvGgUl

_ Karta Dużej Rodziny - wyzwania i perspektywy _ to temat konferencji, która odbędzie się w Krakowie. Wielodzietne rodziny spotkają się z przedstawicielami administracji, samorządów i biznesu by wspólnie rozmawiać o korzyściach i wyzwaniach wynikających z wprowadzenia zniżek dla rodzin.

W konferencji ma wziąć udział prezydent Bronisław Komorowski a także minister pracy Władysław Kosiniak Kamysz.

Według ministra, potrzebne jest szybkie uchwalenie ustawy o Karcie Dużej Rodziny, by na trwałe wpisać ją do polskiego porządku prawnego. - _ Aby zaś Karta Dużej Rodziny była naprawdę wartościowa niezbędne jest zaangażowanie nie tylko biznesu ale też samorządów _ - zaznaczył minister Kosiniak Kamysz. Dodał, że pod nadzorem samorządu działają usługi ważne dla ludzi, takie jak komunikacja miejska, ośrodki sportowe, baseny, kina, teatry. Tutaj można dać różnego rodzaju zniżki.

bDzvGgUn

Od startu ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny mija 5 miesięcy. W ciągu najbliższych lat z Karty może korzystać 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci. Do tej pory do programu przystąpiło wiele firm, a pełna lista zniżek jest dostępną na stronie.

Czytaj więcej w Money.pl
Sześciodniowy tydzień pracy? Minister: Nic podobnego! Autorzy projektu przekonują, że zmiana likwiduje lukę w prawie przez umożliwienie wypłaty wynagrodzenia za pracę w dniu wolnym.
Ubóstwo i wykluczenie społeczne. Dane z Polski Rodziny wielodzietne i z osobami niepełnosprawnymi są najbardziej zagrożone biedą. Dziś (17.10) przypada Dzień Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym.
Deficyt rośnie, a polska gospodarka rozwija się na kredyt? Minister finansów Mateusz Szczurek odpowiadał na pytania posłów dotyczące budżetu na 2015 rok. Money.pl sprawdził, kto w przyszłym roku zyska najwięcej.
bDzvGgUO
KOMENTARZE
(0)