Notowania

karty płatnicze
20.12.2013 07:00

Karty kredytowe w USA. Hakerzy ukradli dane 40 mln klientów sklepu

Hakerzy przez prawie 3 tygodnie mieli dostęp do danych klientów, którzy robili zakupy w 1800 sklepach Target na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flyfloor/iStockphoto)

W Stanach Zjednoczonych złodzieje włamali się do systemu komputerowego sieci handlowej Target i ukradli numery 40 milionów kart kredytowych oraz dane ich posiadaczy. Przedstawiciele Targeta apelują do klientów, by monitorowali swoje konta bankowe.

Target poinformował, że włamanie do sieci komputerowej miało miejsce 27 listopada. Hakerzy przez prawie 3 tygodnie mieli dostęp do danych klientów, którzy robili zakupy w 1800 sklepach Target na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Wraz z 40 milionami numerów kart kredytowych złodzieje weszli w posiadanie nazwisk ich posiadaczy, dat ważności i trzycyfrowych kodów bezpieczeństwa.
Na razie nie wiadomo jak doszło do włamania. Zwykle w tego typu przypadkach złodzieje instalują specjalne oprogramowanie w systemie komputerowym zaatakowanej firmy. Dochodzenie prowadzi Secret Service. Target poinformował też o kradzieży banki i instytucje finansowe.

Największa w historii USA kradzież danych finansowych Amerykanów miała miejsce w 2009 roku. Wtedy złodzieje ukradli 130 milionów numerów kart kredytowych z bazy danych firmy Global Payment Systems. Dwa lata wcześniej skradziono dane 46 milionów klientów sieci outletów TJ Maxx i Marschalls.

Czytaj więcej w Money.pl
Brytyjczyk hakował sieci rządu USA 28-letni Brytyjczyk Lauri Love został aresztowany w Anglii w związku ze stawianymi mu w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych zarzutami.
Indie oburzone wydarzeniami w USA Indyjska wicekonsul w USA została zatrzymana i zakuta w kajdanki, kiedy odwiozła córkę do szkoły. Do czasu zwolnienia za kaucją miała siedzieć w celi z narkomanami.
Barack Obama ograniczy działania NSA? Wśród zarekomendowanych zmian jest propozycja pozbawienia NSA zdolności do przechowywania danych telefonicznych Amerykanów.
Tagi: karty płatnicze, karty kredytowe, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz