Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
06.09.2018 20:27

Karuzela podatkowa w Wólce Kosowskiej. Skarbówka rozbiła nielegalny biznes

Warszawska Izba Administracji Skarbowej wzięła pod lupę firmę z Wólki Kosowskiej, która stworzyła karuzelę podatkową i uchyliła się dzięki temu od zapłacenia 200 tysięcy złotych podatku. Większość z tej kwoty została już zabezpieczona na majątku firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KAS)
KAS wzięła się za przekręty w firmach

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, przestępczy mechanizm polegał na wielokrotnym obrocie tymi samymi towarami na podstawie faktur, które nie odzwierciedlały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych.

"Stworzone pozory legalnego obrotu towarami pomiędzy podmiotami miały na celu jedynie je uwiarygodnić. W wyniku kontroli, zabezpieczono jednak pełną dokumentację księgową znajdującą się zarówno w biurze rachunkowym, jak i w miejscu zamieszkania prokurenta i członka zarządu firmy, co pozwoli na pogłębienie analizy mechanizmu" - napisała mazowiecka IAS w komunikacie.

Zobacz też: Emilewicz o podatkach: każdy powie, że wolałby, żeby ich nie było

Choć Skarb Państwa stracił na tym 200 tys. zł, to 175 tys. udało się już zabezpieczyć. Krajowa Administracja Skarbowa chwali się, że dzięki nowym narzędziom informatycznym, którymi dysponują jej pracownicy, łatwo udało się namierzyć trefną spółkę.

To nie pierwsza taka akcja w Wólce Kosowskiej. W sierpniu KAS zrobiła nalot na tamtejszy bazar, podczas którego posypały się mandaty. "Głównymi nieprawidłowościami stwierdzonymi w trakcie kontroli jest brak jakichkolwiek dokumentów dotyczących przewożonego towaru: - pisała wówczas KAS. Takie sytuacje skutkują nałożeniem mandatów na nierzetelnych sprzedawców. Kwoty mandatów wahają się od 2000 do 4200 złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, karuzela podatkowa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-09-2018

GrubyA kiedy opodatkują kościoły, bo tam miliardy są poza kontrolą.

07-09-2018

Maniek200 tys zł... buhahahahha... sama akcja KAS kosztowała pewnie dwukrotnie więcej, i pewnie jeszcze raz tyle pójdzie na nagrody :D Pokarzcie tych co … Czytaj całość

08-09-2018

WojoPaństwo musi sie nachapać! Przecież trzeba mieć na 500+,na kobiety-matki czwórki dzieci,które zawodowo nie pracowały!! Trzeba mieć po 10 tysięcy w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (103)