Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Patryk Skrzat
Patryk Skrzat
|

Kierowca wózka na magazynie kontra ministerialny superbohater. Nietypowa walka z wyłudzeniami VAT

0
Podziel się:

Do rządowej walki z wyłudzaczami VAT dołączyli przedsiębiorcy z Torunia. Stworzyli fikcyjną akademię, z którą jednak bezskutecznie dobijają się do Ministerstwa Finansów. To chwali się za to swoim superbohaterem

Wykładowcy Polskiej Akademii VAT mogliby podjąć się współpracy z superbohaterem Ministerstwa Finansów
Wykładowcy Polskiej Akademii VAT mogliby podjąć się współpracy z superbohaterem Ministerstwa Finansów

Do rządowej walki z wyłudzaczami VAT dołączyli przedsiębiorcy z Torunia. Stworzyli fikcyjną akademię, z którą jednak bezskutecznie dobijają się do Ministerstwa Finansów. Resort chwali się za to swoim superbohaterem

Polska Akademia VAT to "uczelnia", po której zostaniesz ekspertem od kwestii wyłudzeń i karuzel podatkowych. "Wykłady" prowadzą w niej handlarze paliwem, elektroniką i samochodami. Na profesjonalnie stworzonej stronie można zapoznać się z programem zajęć, który ma pokazać wszystkie tajniki wyłudzeń.

Za niecodzienną akcją stoi agencja interaktywna 8k z Torunia. Jej pracownicy z dużą dozą humoru, o czym można się przekonać na stronie Akademii, zwracają uwagę na wciąż poważny problem polskiej gospodarki.

- Inspirację przyniosło życie. Od wielu naszych znajomych słyszeliśmy historie typu: "Ej, a kojarzycie tego Andrzeja, co to był kierowcą wózka na magazynie, pojechał do Warszawy i po kilku miesiącach kupił sobie nowe BMW M5? Ciekawe, skąd wziął na to pieniążki". O podobnych spektakularnych i zupełnie niespodziewanych awansach społecznych zaczęliśmy słyszeć coraz częściej podczas zwykłych wypadów ze znajomymi na miasto - tłumaczył decyzję o "powołaniu" Akademii w rozmowie money.pl Marek Bartosiński z agencji 8k.

Zobacz także: Zobacz także: Oto, co składa się na cenę paliwa, którą widzimy na dystrybutorze

Pomysłodawcy Akademii chcieli swoim pomysłem zainteresować m.in. Ministerstwo Finansów, aby wspólnie rozkręcić akcję. Bartosiński przekonuje, że propozycję współpracy wysłali do ministerialnej kancelarii.

Gdy o pismo zapytaliśmy w ministerstwie, usłyszeliśmy, że żadnej oferty nie otrzymali. Twórcy Akademii się jednak nie zrażają i przekonują, że skoro po pytaniu od money.pl resort o akcji już wie, to zwrócą się z propozycją raz jeszcze.

Przedstawiciele Ministerstwa Finansów o ewentualnej współpracy się nie wypowiadają. Podkreślają za to, że mają już własną nietypową akcję na koncie.

- Przykładem niekonwencjonalnego sposobu walki z przestępczością podatkową jest np. konkurs MinFinTech, którego I etap odbył się 28-29 października 2017 r. podczas hackathonu w Krakowie. Oprócz wyłonienia najlepszych specjalistów IT, którzy będą wykrywać oszustwa podatkowe, w tym karuzele VAT-owskie, przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi analitycznych i informatycznych, ma on za zadanie przedstawienie szerszej publiczności codziennych wyzwań, które stają przed administracją skarbową - podkreślają pracownicy biura prasowego resortu.

Zaprezentowany przy tej okazji czarno-biały, klimatyczny, utrzymany w komiksowym stylu zwiastun pokazuje, jak nas "rabowano" i co ma się w tej sprawie zmienić. Ratunkiem dla polskiej gospodarki ma być tajemniczy superbohater. Postać ma symbolizować właśnie poszukiwanych obecnie przez resort specjalistów IT.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)