Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kasa wyśle paragon prosto do fiskusa

74
Podziel się:

- Rząd zapowiada rewolucję w kasach fiskalnych. O każdej transakcji urzędnicy dowiedzą się on-line. Oznacza to jednak, że większość stosowanych obecnie urządzeń może pójść na złom - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Kasa wyśle paragon prosto do fiskusa
(Eastnews/Łukasz Grudniewski)

"Zmiana, którą szykuje Ministerstwo Rozwoju, ma ułatwić kontrole i uszczelnić lukę w VAT. Weszłaby w życie od 2018 r." - czytamy w artykule.

"Sprzedawcy nadal będą wydawali klientom papierowe paragony, ale od początku 2018 r. będą musieli mieć nowe kasy z opcją, która pozwoli automatycznie, on-line przesyłać fiskusowi wszystkie dane o zawartych transakcjach. Koniec więc ze zrywaniem transakcji pod odejściu klienta od kasy, co wciąż jest jednym ze sposobów na zaniżanie obrotów" - pisze dziennik.

Każda kasa fiskalna będzie musiała zawierać interfejs komunikacyjny, czyli port łączący ją z terminalem płatniczym transmitującym dane do specjalnego repozytorium. Chodzi o centralny system teleinformatyczny, który ma odbierać dane przekazywane przez kasy i komunikować się z nimi, choćby dla celów kontroli skarbowej. Repozytorium będzie prowadził minister finansów - wyjaśnia.

Projekt już podzielił przedsiębiorców. Nie wszyscy są zadowoleni z proponowanych zmian. Z kolei eksperci przestrzegają, że termin w styczniu 2018 r. jest zbyt bliski, bo "przy tak dużym zapotrzebowaniu na nowe kasy fiskalne, producenci tych urządzeń mogą zwyczajnie nie zdążyć z wdrożeniem proponowanych rozwiązań" - zauważa "DGP".

gospodarka
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(74)
jacek 48
8 lat temu
kasy da się wprowadzić , jasne , tylko po co . sprzedaży na lewo się rejestruje, chyba że te kasy będą chodziły za sprzedawcą i podglądały...
andrew
8 lat temu
panstwo zaplaci ten co wyysla bzdury niech placi
kupiec
8 lat temu
I oczywiście kasy będzie produkował jedynie producent ściśle powiązany z PiS-em.
ryszard1956
8 lat temu
to jest hamstwo musialem kupic kase rok temukupilem teraz okazuje zebede mosial kupic nowa to koszt okolo 1600zlotych nikt 2 kasy mi nie zrefunduje to oznacza zie w moje stratye koszt kasy pojdzie mnie nie bedzie stac na takie fanaberie. jesli nie bede mogl korzystac ze swojej kasy to zamkne dzialalnosc.
nina
8 lat temu
A może by tak za księży się wziąść a nie za prostych tyrających ludzi .....tam by się dopatrzył dużych kokosów ...mają kasy więcej niż ja w zamrażalniku nie odprowadzają podatku za chrzest ślub pogrzeb parafianie płacą za gaz prąd i to nie tylko za kościół ale i za plebanię a w imię czego a Nam ktoś płaci rachunki .....i jeszcze wszędzie podatki ....mało tego taki ksiądz ma dzieci na boku ,,,,a w kościele głosi słowo Boże ....i głosi z ambony jacy to są bezbożnicy ,,,parodia Pozdrawiam Tych co tak strasznie chcieli PIS jest coraz lepiej BRAWO....na koniec wszyscy pójdziemy z torbami .
...
Następna strona