Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kasy mieszkaniowe. Ostateczny kształt rozwiązania już wkrótce

Kasy mieszkaniowe. Ostateczny kształt rozwiązania już wkrótce

Fot. Wojciech Strożyk/REPORTER
Na przełomie lutego i marca przyszłego roku zostanie przedstawiony projekt dotyczący kas mieszkaniowych - poinformował w wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Podczas konferencji poświęconej finansowaniu gospodarki, Piechociński mówił, że w najbliższym czasie powinna się rozpocząć duża debata o kasach mieszkaniowych. Zamierzamy projekt przedłożyć do publicznej dyskusji między lutym i marcem przyszłego roku - zapowiedział.

Wicepremier był oszczędny, jeśli chodzi o szczegóły planowanych rozwiązań. Podczas rozmowy z dziennikarzami wyjaśnił, że propozycje te nie będą wiązały się z wprowadzeniem nowych ulg podatkowych.

Pomysł jest daleko zaawanasowany. Będzie to bez ulg podatkowych, tylko w innej formule. Będziemy premiować tych, którzy systematycznie kilkaset złotych albo więcej będą rocznie odkładać. Myślę, że ten mechanizm jest stabilniejszy, bo tworzy także mocne źródło zasilania kapitałowego dla gospodarki - powiedział dziennikarzom.

Kasa mieszkaniowa to jedna z form oszczędzania i uzyskania pieniędzy na inwestycję mieszkaniową. Mechanizm ten wymaga zaangażowania banków, które prowadzą rachunki oszczędnościowo - kredytowe dla klientów indywidualnych i udzielają kredytów przeznaczonych na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych posiadacza rachunku.

Czytaj więcej w Money.pl

 

PAP
Czytaj także
Polecane galerie