Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa samolotu AirAsia. Znaleziono kolejne ciała

0
Podziel się:

Pogrzeb pierwszej ofiary, 39-letniej Hayati Lutfiah Hamid, odbył się wczoraj na przedmieściu Surabai, drugiego co do wielkości miasta Indonezji.

Katastrofa samolotu AirAsia. Znaleziono kolejne ciała
(PAP/EPA)

Na Morzu Jawajskim w pobliżu Borneo trwa akcja wydobywania ciał z morza. Śmigłowiec zabrał siedem z nich z amerykańskiego okrętu USS _ Sampson _ i przewiózł do miasta Pangkalan Bun. Cztery ciała zidentyfikowano i przekazano rodzinom.

Pogrzeb pierwszej ofiary, 39-letniej Hayati Lutfiah Hamid, odbył się wczoraj na przedmieściu Surabai, drugiego co do wielkości miasta Indonezji, skąd samolot tanich malezyjskich linii lotniczych ze 162 osobami na pokładzie wyruszył w niedzielę w swój ostatni rejs do Singapuru.

W katastrofie zginął też mąż Hayati, 9-letnia córka i teściowa. Była to ich pierwsza podróż zagraniczna. Na miejsce dotarły kolejne okręty ze specjalistycznym sprzętem; na miejscu są jednostki z Indonezji, Malezji, Singapuru i USA. Usiłują one wydostać czarne skrzynki, ważne dla zbadania przyczyn katastrofy.

Toos Saniiotoso, indonezyjski inspektor bezpieczeństwa lotniczego powiedział, że badane są wszystkie aspekty przyczyn katastrofy samolotu - czynnik ludzki, strona techniczna, działalność wież kontrolnych. Akcję poszukiwawczą utrudniają w dalszym ciągu silny wiatr i wysokie fale, a także znaczne zachmurzenie.

Airbus A320-200 należący do przewoźnika AirAsia zniknął z radarów o godz. 6.17 (0.17 czasu polskiego) w niedzielę, lecąc w gęstych chmurach burzowych z indonezyjskiego miasta Surabaja do Singapuru. Na pokładzie maszyny byli głównie Indonezyjczycy. AirAsia to tanie malezyjskie linie lotnicze, które posiadają swoją filię między innymi w Indonezji.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa AirAsia. Służby ratownicze wydobyły kolejne ciała Wznowiono akcję poszukiwawczą, którą utrudniają silny wiatr i wysokie fale.
Kreml wysyła kolejne dwa IŁy-76 i 72 ludzi W razie potrzeby gotowa jest posłać również helikoptery, które będą mogły przyłączyć się do akcji.
Szef AirAsia: jeszcze nie zlokalizowano wraku Wznowiona rano czasu lokalnego akcja poszukiwawcza została wkrótce zawieszona.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)