Notowania

Kędzierzyn-Koźle będzie miało swoją obwodnicę. Kierowcy pojadą nią za 3 lata

Przetarg na budowę obwodnicy Kędzierzyna-Koźla wygrało konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe i Strabag. Kontrakt wyceniono na 220 mln zł. Za tę sumę powstanie prawie 15 km drogi i 19 obiektów inżynierskich jak wiadukty, mosty, przejścia dla zwierząt i ronda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. prasowe Ministerstwa Infrastruktury)
Na 15 km i 19 obiektów inżynieryjnych wykonawca ma 3 lata.

Nowa droga ominie całe miasto od północy i zostanie poprowadzona w ciągu drogi krajowej nr 40 - informuje portal rynekinfrastruktury.pl. Konsorcjum te 14,6 km zrealizuje w trybie zaprojektuj i wybuduj.

*Będą pieniądze, a nie będzie komu budować. Czarny scenariusz dla budowlanki *

W umowie zapisano, że wraz z obwodnicą wykonawca wybuduje również skrzyżowania, parkingi, a nawet wagi dla pojazdów wbudowane w drogę. Konsorcjum będzie też musiało przebudować te drogi, które z wytyczoną obwodnicą będą kolidowały.

Kontrakt wyceniono na 220,628 mln zł. Wykonawca na całość prac dostał 36 miesięcy. W tym czasie powstać mają też wiadukty, mosty i cztery ronda.

O budowę mieszkańcy miasta walczyli od lat. Wszystko dlatego, że bez niej cała masa samochodów korzystająca z drogi krajowej nr 40 przejeżdżała przez Kędzierzyn-Koźle.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: drogi, kędzierzyn koźle, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-10-2018

ConsulGłosuje na PiS oni chwała się mymi inwestycjami to dla nich ważne stąd moje miasto ma tak owe. Co mi po drogach na Euro których nie ma. PiS to … Czytaj całość

16-10-2018

ConsulTylko pis

15-10-2018

zzzzzzzzzzzzzzPIS zwariował. 220 milionów za 15 km? Wychodzi po 15 mionów za km. A płakali jak za PO budowano za 9 milionów. ( również z mostami dodam ). Dojną … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (17)