Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Weteran internetu trafia w ręce R22. Za Kei.pl trzeba było dać 22 mln zł

4
Podziel się:

Na rynku hostingu domen internetowych Kei.pl jest od ubiegłego wieku, a jak na internet to już daje pozycję weterana. W czwartek wchodząca w piątek na giełdę spółka R22 ogłosiła, że przejęła wszystkie jej udziały.

kei.pl istnieje na rynku już 18 lat. W dorosłość wchodzić będzie jako część grupy R22
kei.pl istnieje na rynku już 18 lat. W dorosłość wchodzić będzie jako część grupy R22 (.shock/iStockphoto)

Na rynku hostingu domen internetowych Kei.pl jest od ubiegłego wieku, a jak na internet to już daje pozycję weterana. W czwartek firma R22 ogłosiła, że przejęła wszystkie jej udziały. To ważna informacja w kontekście piątkowego debiutu tej spółki.

Na dzień przed giełdowym debiutem, poznańska spółka R22, poprzez spółkę zależną ze swojego segmentu hostingowego, podpisała umowę inwestycyjną na zakup 100 proc. udziałów w podmiocie będącym właścicielem 18-letniej marki Kei.pl.

Niewiele jest spółek związanych z rynkiem internetowym, które mogą się pochwalić takim stażem. Dla porównania pierwszy polski portal, Wirtualna Polska, powstał w 1995 roku, czyli cztery lata przed Kei.pl.

Zobacz także: 2017 rok w wyszukiwarce. Oto, co wpisują polscy internauci

"Tym samym R22 jeszcze przed pierwszym notowaniem akcji na GPW realizuje cele emisyjne pokazując, że świetnie radzi sobie z przejmowaniem stosunkowo nowych, jak i już mocno ugruntowanych marek hostingowych" - napisano w komunikacie spółki.

Wartość transakcji to 22 mln zł. Przejęcie zostanie sfinansowane środkami z publicznej emisji akcji R22, z której spółka pozyskała ponad 61 mln zł.

"Grupa R22 po przejęciu Kei.pl powiększy swój udział w rynku i umocni się w gronie liderów polskiej branży hostingowej. Kei.pl wypracowała przychody za ostatni zamknięty rok obrotowy 2016 na poziomie ponad 8 mln zł, ma ok. 14 tys. klientów oraz ponad 18 tys. obsługiwanych domen" - napisano.

Wśród klientów Kei.pl wymieniane są Caritas Polska, Indykpol, Yves Rocher, restauracje Sphinx, Wojas, a nawet Muzeum Wojska Polskiego. R22 wskazuje, że dodatkową dla firmy korzyścią z transakcji jest posiadane przez Kei.pl nowoczesnego data center w Krakowie o powierzchni ok. 1000 m2.

W skład marek hostingowych Grupy R22, powstałych na bazie poznańskiego Ogicom, wchodzą wcześniej przejęte marki: Domeny.pl, Hekko.pl, SuperHost.pl, Biznes-Host.pl, Active24, a także Linuxpl.com i FutureHost.

- Akwizycja to proces znacznie wykraczający poza zaproponowanie odpowiedniej ceny. W toku wieloletniej praktyki wypracowaliśmy unikatowe know-how, dotyczące prowadzenia negocjacji, zawierania umowy, finansowania, ale także integracji kupionych biznesów, bez której nie udałoby się uzyskać efektów synergicznych. To właśnie sprawność działań wykonywanych po dokonaniu transakcji sprawia, że operacja tego rodzaju przynosi spodziewane korzyści - powiedział Jakub Dwernicki, prezes, założyciel i jeden z głównych akcjonariuszy spółki R22.

Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości - od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
szymekkkkwwww
5 lata temu
oby nic się nie wysypalo po przejęciu, korzystam z kei od 2002 i dosłownie ZERO problemów. Prędzej korzystałem z interii masakra jakaś :( zwiechy i ciągłe problemy
Barnie
5 lata temu
Kolejny interesujący ruch R22. Dynamika rozwoju imponująca.
kwachu
5 lata temu
WP nie jest polskim portalem proszę nie siać fermentu i wprowadzać ludzi w błąd, nie wszystko co ma słowo Polska w nazwie jest polskie.
k7
5 lata temu
Niby skupują ale w końcowej usłudze dla klienta końcowego jeden wielki bajzel jest, zero ujednolicenia / korzyści