Notowania

energetyka
02.11.2018 17:07

Klemens Ścierski nie żyje. Były minister przemysłu i handlu miał 79 lat

Odszedł Klemens Ścierski, były poseł i senator, przez wiele lat dyrektor Elektrowni Łaziska. Był także współtwórcą prawa energetycznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Wawok)
Klemens Ścierski był także wynalazcą

Ścierski zasiadał również w rządzie. W latach 1995-96 przez półtora roku był szefem resortu przemysłu i handlu w gabinetach Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza.

O śmierci Ścierskiego poinformowały władze Lędzina. Zmarły polityk i urzędnik pochodził tego miasta i był jego Zasłużonym Obywatelem.

"Tradycyjny przemysł stara się spowolnić rozwój elektromobilności”. Gospodarka nie jest gotowa

Klemens Ścierski zostanie pochowany w rodzinnym mieście 8 listopada. Gdyby żył, to właśnie tego dnia obchodziłby swoje 79. Urodziny.

Ścierski był absolwentem Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Śląskiej. W 1963 r. ukończył studia o specjalności energetyka jądrowa.

Z Elektrownią Łaziska związał się w 1978 r. Pracował w niej do 1995 r., kiedy to dostał ministerialną posadę w rządzie Józefa Oleksego. Był wtedy posłem z ramienia PSL.

Do parlamentu wrócił w 2004 r. jako senator. Mandat zdobył z ramienia Unii Wolności w grudniu 2004 r. w wyniku wyborów uzupełniających.

Ścierski był również wynalazcą. Opatentował ponad 50 rozwiązań technologicznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: energetyka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-11-2018

podatnik!Tak w praktyce wyglądała dekomunizacja ustalona przy stole okrągłym i opita w Magdalence z dyrektora w PRL'u, minister w PRL'u bis?

02-11-2018

kapiszonMój znajomy twierdzi, że "KAŻDY poseł, senator, czy inna polityczna kreatura - jak zdycha (umiera) - to cieszy się dobra wróżka"

02-11-2018

K22N65bez smutku

Rozwiń komentarze (28)