Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kłusownictwo na świecie. Mężczyzna skazany na 77 lat więzienia za zabicie nosorożców

0
Podziel się:

Skazany kłusownik został zatrzymany w 2011 roku za zabicie trzech młodych nosorożców w słynnym Parku Narodowym Krugera, który jest głównym celem nielegalnych myśliwych.

Kłusownictwo na świecie. Mężczyzna skazany na 77 lat więzienia za zabicie nosorożców
(Charles W. Hardin/cc/wikipedia)
bEJpByjp

Południowoafrykański kłusownik został skazany wczoraj na 77 lat więzienia za zabicie trzech młodych nosorożców - pisze dziś agencja AFP. Z roku na rok coraz więcej tych zwierząt jest zabijanych dla rogów.

_ To jedna z najwyższych kiedykolwiek zasądzonych kar za kłusownictwo. Mamy nadzieję, że dla kłusowników będzie to jasna wiadomość _ - skomentował wyrok Reynold Thakhuli, rzecznik Parków Narodowych RPA (SANParks). Według niego wyrok pokazuje, że _ sądy są gotowe walczyć z tym procederem _.

Skazany kłusownik został zatrzymany w 2011 roku za zabicie trzech młodych nosorożców w słynnym Parku Narodowym Krugera, który jest głównym celem nielegalnych myśliwych. Od stycznia do końca czerwca 2014 roku zabito tam 370 spośród 588 nielegalnie upolowanych w RPA sztuk. W tym samym okresie zatrzymano 62 kłusowników.

bEJpByjr

W RPA żyje 70 proc. światowej populacji nosorożców. W 2013 roku kłusownicy zabili tam 1004 sztuki, co stanowi dotychczasowy niechlubny rekord. Rosną obawy, że gatunek może wyginąć.

Rogom nosorożca przypisuje się w Azji lecznicze właściwości. Na tamtejszym czarnym rynku osiągają one zawrotne ceny.

Czytaj więcej w Money.pl
Przez 6 lat nie może startować w wyborach Po uprawomocnieniu się kary więzienia, na mocy obowiązującej ustawy Silvio Berlusconi został w listopadzie pozbawiony mandatu senatora. Zgodnie z przepisami nie może przez sześć lat kandydować do parlamentu.
W stołecznym sądzie sprawa o szpiegostwo Oskarżonym jest Aliaksandr L. Rzeczniczka sądu nie ujawniła, jakiego państwa jest obywatelem. Na razie nie ma terminu rozpoczęcia procesu.
PGNiG apeluje PGNiG złożyło apelację od wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 21 stycznia 2014 roku PGNiG złożyło do Sadu Apelacyjnego w Warszawie apelację w sprawie wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Spółka zaskarża decyzję prezesa URE o naruszeniu przez PGNiG warunków udzielonej mu koncesji na obrót gazem ziemnym z zagranicą. Przypominamy, że w 2010 roku prezes ...
bEJpByjS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)