Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Klusownictwo w Kenii. Władze będą chipować nosorożce

0
Podziel się:

Chipy znajdą się w pożądanych przez kłusowników rogach zwierząt.

Klusownictwo w Kenii. Władze będą chipować nosorożce
(Charles W. Hardin/cc/wikipedia)
bEDuDTQl

Władze Kenii w ramach walki z kłusownictwem zamierzają zachipować wszystkie nosorożce w kraju - poinformowała kenijska organizacja ochrony przyrody. Chipy znajdą się w pożądanych przez kłusowników rogach zwierząt.

_ - Kłusownicy stosują coraz bardziej wyrafinowane metody - wyjaśniał rzecznik Kenijskiej Służby Ochrony Dzikiej Przyrody (KWS), Paul Udoto . - Konieczne więc, by ochrona, chcąc zapobiec masakrom zwierząt, także wykorzystywała bardziej wyrafinowane technologie _.

Spis wykazał, że na terenie Kenii żyje nieco ponad tysiąc nosorożców. Koszt wszystkich chipów i pięciu skanerów do odczytywania danych szacuje się na około 15 tysięcy dolarów, ale wszczepienie ich w zwierzęta może wynieść więcej.

bEDuDTQn

Władze twierdzą, że za pomocą chipów będą w stanie namierzyć kłusowników. Dodatkowo urządzenia będą mogły posłużyć za dowody w ewentualnych sprawach sądowych.

Róg nosorożca jest wyjątkowo poszukiwanym składnikiem tradycyjnej medycyny azjatyckiej; w Chinach i Wietnamie uważa się go za cudowny lek i silny afrodyzjak.

Rosnące ceny kości słoniowej i rogów nosorożców doprowadziły do wzrostu kłusownictwa w Afryce. W sierpniu po raz pierwszy od sześciu lat kłusownicy zastrzelili zagrożonego wyginięciem nosorożca białego w samym sercu Parku Narodowego Nairobi, jednego z najlepiej strzeżonych rezerwatów przyrody w Kenii.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozruchy w Mombasie po zabójstwie imama Zabity w samochodzie szejk Ibrahim Ismael był uważany za następcę szejka Abuda Rogo Mohammeda
List gończy za "białą wdową". Jest w RPA? 29-letnia Samantha Lewthwaite jest poszukiwana przez władze Kenii za posiadanie materiałów wybuchowych i udział w spisku w celu dokonania poważnego przestępstwa w grudniu 2011 roku.
"Atak w Nairobi to przesłanie dla Zachodu" Wycofajcie swoje oddziały z państw islamskich lub przygotujcie się na kolejny rozlew krwi na waszej ziemi - ostrzegają terroryści.
bEDuDTQt

14819954 arch. int.

bEDuDTQO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)